List do słuchaczy

aktualizacja: styczeń 2024

Drogi Przyszły Terapeuto, Koleżanko, Kolego 🙂 ,

od ponad 21 lat pracuję twarzą w twarz … z twarzą, wykorzystując tkwiące w tej okolicy, naturalne, bezpieczne i ekologiczne, ale niedoceniane zasoby do budowania zdrowia i urody.

Wierzę naturze i jej prawom. Sprawdziłam, że celowany i świadomy dotyk wyzwala procesy regulacji i regeneracji w ciele a co za tym idzie – procesy samo-uzdrawiania.

Jeśli chcesz pomagać ludziom żyć w holistycznej równowadze, to zapraszam Cię do mojej Szkoły Multiterapii.

Stworzyłam autorski koncept drepoterapii, czyli wielowarstwowej terapii twarzy po tym, jak doznałam udaru w pniu mózgu, a prognozy powrotu do zdrowia i normalnego funkcjonowania były znikome. Drepoterapia to integracja różnych techniki stymulacji warstw anatomicznych twarzy, co wywiera nie tylko miejscowy kondycjonujący wpływ na tkanki, ale także na całe ciało.

Propaguję terapie twarzy jako działania antystresowe, wspierające ludzi w stanach zdrowia i choroby,  przyjazne dorosłym i dzieciom a przede wszystkim naturalne, bezpieczne i skuteczne.

Moimi “dziećmi” są także Yin miofascioplastyka twarzy, szyi i dekoltu oraz Biodynamiczna Osteoplastyka Głowy. To składowe drepoterapii, ale też samodzielne techniki pracy ze szczególnymi potrzebami energetycznymi i fizjologicznymi tkanki łącznej twarzy oraz kości twarzo- i mózgoczaszki.

Wiedza i umiejętności moich Słuchaczy, ich wytrenowane ręce i otwarte umysły oraz  przywiązanie do zasad terapii są dla mnie najważniejsze bo podchodzę z wielką dbałością do Waszego kształcenia a przez to także do wszystkich osób, które potrzebują Waszej pomocy. 

To Wy jesteście autorami Waszego sukcesu, a nie metoda którą pracujecie. Wszystko można bowiem zniszczyć bez odpowiedniej świadomości swojej pracy. Bez świadomości sensorycznej.

Uczę Was zatem terapii sygnowanej …Waszymi rękami! Terapia to Wasz indywidualny podpis! Swoisty autograf.

Chcę, żebyście byli niezależnymi i samodzielnymi terapeutami. Chcę, żebyście czuli to, co robicie a nie tylko mieli wiedzę.

Wiedza i umiejętności to tylko pozornie dużo. Dla mnie liczy się świadomość terapeuty czyli to, jaką on nadaje wartość swojej pracy i samemu sobie, jak odnajduje się w praktyce terapeutycznej, czy ma do siebie zaufanie?

Tak, to ważne aspekty Twojej pracy. Czuć swoją wartość, czuć się docenionym, czuć się skutecznym terapeutą i odnosić sukcesy w swojej praktyce.

Zależy mi na tym, aby tworzyć dla Ciebie najlepsze warunki nauki, stąd kameralne grupy, w których nauka przebiega niemal indywidualnie a ja mam wtedy czas dla każdego z Was.

Zapraszam Cię po inspirację, rozwój intuicji i wyobraźni terapeutycznej oraz osadzanie się w samodzielności. Wszystko po to by zapobiec Twojemu rozczarowaniu zawodowemu.

Zachęcam Cię do przyłączenia się do mojej grupy świadomych, samodzielnych i dobrze przygotowanych do pracy terapeutów. Dbających o innych ale także o siebie bo lata pracy skłoniły mnie do tworzenia technik ergonomicznej pracy dla Twoich rąk i Twojego ciała. Inaczej szybko “wypadniesz” z zawodu.

Zapraszam Cię do nauczenia się terapii, które uwalniają od stresu, kryzysu i traumy, nawarstwiającego się pancerza fizycznych i  emocjonalnych obciążeń, reaktywności nerwowej, strachu i paniki, poczucia zagubienia i nieadekwatności w życiu….a które obudzą Twoją fascynację człowiekiem i jego życiem, pobudzi Twój pęd do wiedzy i wprowadzi nowego ducha w Twoje własne ciało.

Jeśli czujesz, że chcesz robić to, co ja, lubisz ludzi, wiesz, że jesteśmy wielowymiarowymi istotami a dotyk uważasz za potężne narzędzie uzdrawiania to masz odpowiednią motywację do bycia tutaj ze mną.

Nie musisz być terapeutą, nie musisz mieć żadnego przygotowania medycznego. Potrzebuję tylko Twojej otwartej głowy i serca oraz chęci towarzyszenia innym w ich ścieżce zdrowia.

Beata Sekuła