refleksologia stóp

Ten fantastyczny kurs możesz kupić na mojej platformie edukacyjnej na stronie www.szkola-multiterapii.pl

Kurs hybrydowy na platformie składa się z dwóch kilkugodzinnych  webinarów tematycznych – wstępnego oraz końcowego, doskonale przygotowanych filmów instruktażowych oraz materiałów do wydruku.

Refleksologia stóp jest metodą naturalną, bezpieczną i ekologiczną, a także dość intuicyjną. Potrzebujesz tylko silnych rąk i zdrowego kręgosłupa :-).

Treści kursu są czytelne i uporządkowane, a jako pedagog i metodolog zapewniam, że jeśli słuchasz i słyszysz, patrzysz i widzisz i jesteś gotowa/gotowy do pomocy innym – to ten kurs jest dla Ciebie!

W zakładce Kursy znajdziesz opis Kursu refleksologii zintegrowanej, jeśli oprócz platformy edukacyjnej, jest potrzebna Ci praktyka pod moim okiem

To kurs szybkiej nauki manualnych technik refleksologii stóp do zastosowania z każdą mapą odruchową stóp. Słuchacze zapoznają się z teorią refleksologii stóp i lekturami terapeutycznymi, ale główną część zajęć stanowią ćwiczenia terapii w parach.

Istnym fenomenem ciała ludzkiego są tzw. mapy odruchowe ( somatotopie, mapy somatotopowe czy receptory) . Są to pomniejszone, często nie logicznie ułożone względem siebie reprezentacje narządów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych, części ciała a nawet funkcji fizjologicznych na … twarzoczaszce, mózgoczaszce, stopach, rękach, uszach, szyi, podudziach i innych miejscach.  Łączą się one ze swoimi fizycznymi odpowiednikami za pomocą dróg nerwowych, tkanki łącznej/powięzi oraz kanałów energetycznych.

Refleksologia stóp to najbardziej rozpowszechniona forma zabiegu. Masaż stymuluje mechanizmy regulacji i regeneracji organizmu a tym samym procesy uzdrawiania. Działa relaksująco na ciało, kojąco na umysł i emocje. Poprawia sen, działa przeciwbólowo, sprawia, że głęboko odpoczywamy i rewitalizujemy się. Odbarcza całe kończyny w przypadku zmęczenia i obrzęków.

Masaż stóp jest doskonały dla całych Rodzin.

Czego nauczysz się podczas warsztatu?
– anatomii i fizjologii układu nerwowego oraz jego roli w refleksologii stóp
– anatomii i fizjologii stopy
– teorii refleksologii stóp oraz jej wpływu na organizm a także fizjologię samej stopy i stawu skokowego 
– zasad pracy refleksorycznej na stopach  (precyzja, głębokość stymulacji, technika i chwyty, temo stymulacji i jego zmiany, ekspozycja czasowa i czytanie sygnałów przestymulowania stóp, intencja, wybieranie map do pracy – ogólne i objawowe, higiena i ergonomia w pracy refleksologa stóp, pielęgnacja rąk terapeuty)
 – różnic pomiędzy tradycyjnym i współczesnym podejściem  do refleksologii stóp
– wskazań i przeciwwskazań do refleksologii stóp
– wstępnych głębokich technik relaksacji ciała przed właściwą refleksologią stóp
– wstępnych technik relaksacji stóp i stawu skokowego oraz technik stymulacji refleksorycznej stóp ( multimetodologia – mapy, techniki, podejście ogólne i objawowe)
ergonomii pracy czyli oszczędzania własnych rąk , także jeśli cierpisz na zmiany reumatyczne oraz oszczędzania całego ciała ( właściwa postawa zabiegowa)
– postępowania ogólnostymulującego i objawowego (indywidualnego) w szeregu dysfunkcji schorzeń lokalnych i ogólnoustrojowych czyli nauczysz się funkcjonalnego wykorzystania refleksologii stóp w każdych warunkach pracy ( na łóżku do masażu i bez )
– prowadzenia Indywidualnych Planów Opieki Refleksologicznej
– prowadzenia wywiadu refleksologicznego
– dokumentowania i oceny postępu terapii
– prowadzenia marketingu i PR terapeutycznego ( czyli budowania własnej marki i promowania własnych rąk! )
– zapoznasz się z propozycjami  technik samodoskonalenia zawodowego i rozwoju świadomości i wartości terapeutycznej na rynku usług refleksologicznych
–  zapoznasz się z możliwościami integracji  refleksologii stóp z innymi terapiami/masażami/technikami/diagnostyką
– zapoznasz się z najnowszym rodzajem diagnostyki stanu energetycznego człowieka ( m.in. SCIO, STRD, czytanie ciała ludzkiego z meridianów)
– zapoznasz się z głównymi zasadami prowadzenia indywidualnej praktyki refleksologicznej oraz poznasz uczciwe zasady współpracy z innymi podmiotami świadczącymi podobne usługi

Uczymy terapeutów jak mają edukować swoich Klientów tak, by skutecznie mogli stymulować własne stopy w domu oraz jak mają wspierać swoje Rodziny i bliskich. Prezentujemy zasady refleksologii zintegrowanej oraz łączenia tej techniki z innymi terapiami naturalnymi. Warsztat uczy pracy rzetelnej i zgodnej z zasadami sztuki refleksologicznej (precyzja, tempo, głębokość, czas, intencja). Poruszamy zagadnienia refleksologii uwalniającej emocje i coachingu emocjonalnego w refleksologii . Bazujemy na badaniach naukowych.

Inwestycja:
Sprawdź aktualną cenę kursu na www.szkola-multiterapii.pl
Dokument:
certyfikat refleksologa stóp
Program kursu i treści kursu są autoryzowane przez właściciela Szkoły Multiterapii/MIRT Beatę Sekułę i stanowią jej indywidualną własność intelektualną. Prawa do kopiowania i dystrybuowania zastrzeżone.
#refleksologia#refleksoterapia#stopy#masaż#zdrowie#pielęgnacja#