O mnie

MIRT-logo

Tutaj kupisz pierwszą polską książkę o manualnej refleksologii twarzy, a nawet pierwszą taką książkę na świecie.

http://www.szkola-multiterapii.pl

                                                     www.thaibeauty.pl

W styczniu 2024 minęło 21 lat od kiedy zawodowo zajmuję się refleksologią twarzy, rąk, stóp, jelita grubego oraz 15 lat od kiedy stworzyłam autorski innowacyjny na świecie koncept wielowarstwowej terapii twarzy, czyli drepoterapii. 

Mój medyczny akademicki background, przygotowanie pedagogiczne i coachingowe oraz doświadczenie terapeutyczne poprowadziły mnie do stworzenia własnych technik pracy na twarzy, opisania ich zasad i odkrycia nieznanych mechanizmów działania różnej stymulacji manualnej tkanek  twarzy. Rezultatem tego jest pierwsza w Polsce i jednocześnie pierwsza taka na świecie książka o refleksologii twarzy prezentująca metodę od nowej perspektywy – tu ją kupisz www.szkola-multiterapii.pl 

Moje osobiste zaangażowanie w rozwój i promocję refleksologii w kraju oraz ukończenie wielu innych kursów z zakresu tej i innych terapii, a także regularne uczestnictwo w światowych kongresach tematycznych pozwoliło mi rozwinąć i ulepszyć zawodowe kursy refleksologii twarzy, rąk, stóp czy jelita grubego pod względem treści programowych, socjotechnik uczenia dorosłych, technik pracy manualnej oraz bardzo ważnej ergonomii refleksologicznej.

W refleksologii liczą się dla mnie nie tylko wiedza i umiejętności, ale pełna świadomość siebie i swojej pracy. Zrozumienie i poczucie tego czym jest refleksologia, jaką niezwykłą ma wartość i jakie ważne w tym wszystkim są ręce samych terapeutów oraz ich wczucie się w zasady tej pracy!

To nie metody czy szkoły robią z Was terapeutów, tylko pełne poczucie tego jaką wartość ma to, co robicie! Jaką Wy sobie nadajecie wartość!

Jako life-coach inspiruję przyszłych terapeutów do samodzielnego myślenia, do odkrywania swojej intuicji i kreatywności terapeutycznej a nie tylko biernego odtwarzania wyuczonych w szkole algorytmów, do budowania pewności siebie bo tylko takie postawy pozwolą na funkcjonowanie na obecnym rynku usług refleksologicznych.

Przypominam, że każdy człowiek jest inny i wymaga innego podejścia! To jest właśnie holistyka!

W nauce mocno stawiam na neurofizjologiczne podstawy wszystkich metod, które wykorzystuję czy samodzielnie opracowuję. Tak jak robi to moja nauczycielka i pionierka refleksologii twarzy w Europie – dr Marie-France Muller  (napisała pierwszą książkę o refleksologii twarzy, która stała się inspiracją dla innych osób  na całym świecie).

Lubię uczyć się u osób, które mają akademicką wiedzę medyczną i wykorzystują ją w medycynie naturalnej. To ta wiedza zbliża mnie i moich Słuchaczy do naukowego wymiaru naszej pracy a nie tylko jego wydźwięku energetycznego, którego nie uznaje się w medycznych środowiskach profesjonalnych. Tylko w ten sposób mogę uzasadnić rolę i działanie refleksologii oraz plasować ją wśród najlepszych form rehabilitacji, odnowy biologicznej czy pracy ze stresem i zapobieganiem jego skutkom.

Moim marzeniem jest aby refleksologia stała się dziedziną medyczną i była uprawiana w szpitalach :-). Dlatego jestem autorem syllabusa z dziedziny refleksologii ( podstaw kształcenia z zakresu refleksologii ) dla jednej z wyższych uczelni w Warszawie.

Owocem mojej wieloletniej pracy twarzą w twarz z twarzą jest drepoterapia, czyli wielowarstwowa terapia twarzy. Jest to wykorzystanie wszystkich zasobów tkanek twarzy do odnowy biologicznej jej samej. ale także całego ciała. Zajrzyj do zakładki : Drepoterapia i zapoznaj się z moją metodą.

Regularnie uczestniczę w światowych konferencjach refleksologicznych, aby moi uczniowie na bieżąco poznawali naukowe nowiny z naszej branży.

Wiedzę o refleksologii zdobywałam m.in.: w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Norwegii i USA. Studiuję literaturę refleksologiczną z całego świata i posiadam największy w Polsce księgozbiór tematyczny.

Uczyłam się m.in. w szkołach doktor Marie-France Muller, Inge Dougans, Eunice Ingham i Lone Sorensen. Moimi nauczycielami byli też doktor Tadeusz Błaszczyk i Waldek Łaszcz, czyli najlepsi polscy specjaliści w dziedzinie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Nowej Akupunktury Czaszki dr Yamamoto. Inspirują mnie rewolucyjne odkrycia w refleksologii doktora Jesusa Manzanaresa i nowe podejście do akupunktury doktora Jamesa Wonga. Niemniej nie traktuję niczego ortodoksyjnie, bo to oznacza zamykanie się na nowe.

Cenię osiągnięcia Hanne Marquardt z Niemiec oraz Yvette Eastman, Billa Flocco, Barbary i Kevina Kunzów czy Laury Norman z USA, których osobiście poznałam podczas różnych konferencji.

Oto zasady, którymi się kieruję:

– nie ma jednej najlepszej metody refleksologii ; dlatego zachęcam Cię do nauki w innych szkołach, do poznawania innych nauczycieli i innych technik wg. zasady obowiązującej w medycynie – „ life-long education” – nauka przez całe życie

– nie ma jednej, „najlepszej i najdokładniejszej” mapy twarzy, stóp czy rąk ; wybierasz tę, którą preferujesz – to jest kierunek światowy a szkoła winna nauczyć Cię zasad pracy ze wszystkimi mapami; dla mnie jako terapeuty bardzo liczy się Twoja intuicja i samodzielność, nauczę Cię tego!

– nie ma jednej najlepszej techniki pracy, uniwersalnej dla wszystkich – Twoje palce i ręce mogą sobie z czymś nie radzić, a ortodoksyjne podejście do ułożenia rąk może Cię zrazić do terapii i oszczędzić innym Twoich umiejętności, to chwyt wchodzi w Twoje ręce, a nie Twoje ręce w chwyt – to ważne dla ergonomii pracy refleksologa, która jest mi bardzo bliska

– uczę Cię multi-metodologii w refleksologii i jej zastosowania w każdych okolicznościach, np.: wtedy kiedy Twoje ręce chorują na reumatyzm, kiedy nie masz dostępu do jakiś receptorów a chcesz pomóc, kiedy nie możesz wykonać pełnego zabiegu

– uczę Cię samodzielnie myśleć i celować drepoterapią/refleksologią w różne dolegliwości oraz integrować te terapie z innymi masażami/technikami/metodami; ” mniej znaczy więcej” to podstawowa zasada refleksologii

– zbieram wiedzę nt. refleksologii z całego świata i daję Ci do niej nieograniczony dostęp, prezentuję literaturę refleksologiczną a nie jedną książkę autora metody, której się uczysz

– w refleksologii stawiam na: precyzję stymulacji, jej tempo, kierunek, ekspozycję czasową i intencję oraz świadomość terapeutyczną czyli zasady bez których nie ma tej terapii; nauczę Cię tego

– uczę Cię promować Twoje usługi, bo to najtrudniejsze zadanie w naszej branży

– pomagam Ci w znalezieniu indywidualnej ścieżki rozwoju terapeutycznego i osobistego

W 2008 roku doznałam udaru w pniu mózgu. To najcięższa forma tej choroby, która w 95 % przypadków kończy się śmiercią a w pozostałych procentach – stałym kalectwem. Od początku to refleksologia twarzy towarzyszyła mi w powrocie do zdrowia z połowiczej niepełnosprawności oraz powrocie do normalnego wyglądu po centralnym uszkodzeniu nerwu twarzowego i trójdzielnego. Od tamtej pory jeszcze pilniej studiuję anatomie i fizjologie oraz terapie, które odnawiają nasze wewnętrzne zasoby do regulacji i regeneracji.

Zapraszam Cię w niezwykłą podróż po refleksologii i drepoterapii czyli wielowarstwowej terapii twarzy!

Beata Sekuła