refleksologia rąk

Tutaj kupisz pierwszą polską książkę o manualnej refleksologii twarzy, a nawet pierwszą taką książkę na świecie!

http://www.multiterapie-twarzy.pl/

Daty znajdziesz tylko na FB Z miłości do refleksologii, który jest naszą platformą komunikacyjną i edukacyjno-dokształcającą. Sprawdź Wydarzenia. Jeśli nie ma dat tego warsztatu to zadzwoń lub zgłoś swoje zainteresowanie wysyłając SMS.

Refleksologia rąk jest najlepszą formą rehabilitacji własnych …rąk. Stąd jest nie tylko polecana Klientom ale też samym terapeutom, którzy są zawodowo obciążeni. Warsztat szybkiej nauki manualnych technik refleksologii rąk do zastosowania z każdą mapą receptorów rąk ( w necie jest ich kilka tysięcy!).

Słuchacze zapoznają się z teorią refleksologii rąk i lekturami terapeutycznymi, ale główną część zajęć stanowią ćwiczenia masażu w parach. Prezentujemy tradycyjne i współczesne metody stymulacji rąk, tłumaczymy różnice pomiędzy podejściami i uczymy jak konstruktywnie podejść do indywidualnych problemów naszych Klientów oraz jak łączyć różne formy refleksologii i inne terapie naturalne tak, by nie doszło do przestymulowania układu nerwowego.

Uczymy terapeutów jak mają edukować swoich Klientów tak, by wykonywali refleksologię rąk w domu i pomagali swoim Rodzinom i bliskim. Warsztat uczy pracy rzetelnej i zgodnej z zasadami sztuki refleksologicznej (precyzja, tempo, głębokość, czas, intencja). Refleksologia rąk działa miejscowo i ogólno-ustrojowo. Wskazania to m.in.: zmęczone, obciążone, sztywne, bolące ręce, zespół tunelu nadgarstka, tężyczka, rehabilitacja rąk po urazach. Refleksologia rąk to także metoda ich pielęgnacji i utrzymania w dobrej kondycji.

www.thebestremedies.com

www.solepointhealthandwellness.com

Czego nauczysz się podczas warsztatu?
– anatomii i fizjologii układu nerwowego oraz jego roli w refleksologii rąk
– anatomii i fizjologii ręki
– teorii refleksologii rąk oraz jej wpływu na organizm a także fizjologię samej ręki i stawu nadgarstka
– zasad pracy refleksorycznej na rękach  (precyzja, głębokość stymulacji, technika i chwyty, temo stymulacji i jego zmiany, ekspozycja czasowa i czytanie sygnałów przestymulowania rąk, intencja, wybieranie map do pracy – ogólne i objawowe, higiena i ergonomia w pracy refleksologa rąk, pielęgnacja rąk terapeuty)
– wskazań i przeciwwskazań do refleksologii rąk
– wstępnych głębokich technik relaksacji ciała przed właściwą refleksologią rąk
– wstępnych technik relaksacji rąk i stawu nadgarstka oraz ramin a także technik stymulacji refleksorycznej rąk ( multimetodologia – mapy, techniki, podejście ogólne i objawowe)
– postępowania ogólnostymulującego i objawowego w szeregu dysfunkcji schorzeń lokalnych i ogólnoustrojowych czyli nauczysz się funkcjonalnego wykorzystania refleksologii rąk w każdych warunkach pracy 
– prowadzenia Indywidualnych Planów Opieki Refleksologicznej
– prowadzenia wywiadu refleksologicznego
– dokumentowania i oceny postępu terapii
– poznasz ogólne zasady prowadzenia marketingu i PR terapeutycznego ( czyli budowania własnej marki i promowania własnych rąk! )
– zapoznasz się z propozycjami  technik samodoskonalenia zawodowego i rozwoju świadomości i wartości terapeutycznej na rynku usług refleksologicznych
–  zapoznasz się z możliwościami integracji  refleksologii rąk z innymi terapiami/masażami/technikami/diagnostyką, które już stosujesz
– zapoznasz się z najnowszym rodzajem diagnostyki stanu energetycznego człowieka ( m.in. SCIO, STRD, czytanie ciała ludzkiego z meridianów)
– zapoznasz się z głównymi zasadami prowadzenia indywidualnej praktyki refleksologicznej oraz poznasz uczciwe zasady współpracy z innymi podmiotami świadczącymi podobne usługi
Organizacja kursu
Czas trwania warsztatu: 1,5 dnia, 12 godzin zegarowych.
Godziny trwania kursu: .11.00 – 19.00, 10.00- 14.00, planowana przerwa obiadowa podczas pierwszego dnia zajęć i przerwy kawowe.
Inwestycja:  600 zł + 23% VAT
Dokument: certyfikat ukończenia warsztatów refleksologii rąk
Dokształcanie: 1 dzień (8 godzin) w dowolnym terminie – 250 zł + 23 % VAT
Miejsce: Józefów k/Otwocka
Zapisz się na kurs lub wyraź wolę uczestnictwa w  najbliższej przyszłości dzwoniąc lub wysyłając SMS pod numer 502 590 578. Regularnie sprawdzaj Wydarzenia na FB Z miłości do refleksologii.
Program kursu i treści kursu są autoryzowane przez właściciela MIRT Beatę Sekułę i stanowią jej indywidualną własność intelektualną. Prawa do kopiowania zastrzeżone.
#refleksologia#refleksoterapia#masaż#zdrowie#uroda#ręce#pielęgnacja#tunelnadgarstka#