O wielowarstwowej drepoterapii

Tutaj kupisz pierwszą polską książkę o manualnej refleksologii twarzy, a nawet pierwszą taką książkę na świecie.

http://www.szkola-multiterapii.pl

W każdym wieku jesteśmy zdolni do samo-regenerowania się, bo zdolność odnowy organizmu nigdy nie zanika. Nasze zdrowie jest niejako „przysłaniane” przez nasze doświadczenia (traumy psychiczne i fizyczne), ale często są to procesy odwracalne. Nie ma jednej najlepszej terapii a integrowanie wiedzy i różnych technik intensyfikuje ich rezultaty.

Terapie holistyczne działają wielopłaszczyznowo. Połączenie niektórych z nich przynosi szybkie i zauważalne efekty terapeutyczne w całym ciele i esteto-kosmetyczne na twarzy.

wielowarstwowa budowa twarzy

Drepoterapia (wielowarstwowa terapia twarzy to innowacyjna, kompleksowa, wielowymiarowa i holistyczna terapia twarzy. Naturalna i bezpieczna dla każdego. Funkcjonalna odnowa biologiczna, która wychodzi naprzeciw coraz bardziej skomplikowanym potrzebom/problemom współczesnego Klienta  i zwiększająca atrakcyjność oferty terapeutycznej, kosmetycznej czy SPA/wellness. Wpisuje się też doskonale najnowsze trendy czyli  terapie anti-aging i prolongevity czyli długowieczność.Wchodzi w zakres trendów Healthy Beauty and Healthy Aging.

Drepoterapia wpływa na skórę, tkankę mięśniową, tkankę łączną, tkankę kostną, zakończenia nerwowe oraz naczynia limfatyczne uwzględniając odrębne potrzeby tych tkanek w zakresie manualnych technik stymulacji a wpływające na m.in.: metabolizm tkanek, przepływy płynów, nawodnienie, bodźcowanie etc.

W odnowie biologicznej nie było do tej pory odpowiedniego miejsca dla terapii holistycznych a przecież wizja każdej pracy terapeutycznej z człowiekiem powinna być wielowymiarowa. Ważne jest zrozumienie tego, że w jednym czasie możemy stymulować wszystkie sfery naszego funkcjonowania (ciało, umysł, emocje) a miejscowo wpływać na kondycję wszystkich tkanek, tj.: skóry, powięzi, mięśni czy tkanki naczyniowej i nerwowej .

To jest właśnie kompleksowość w budowaniu równowagi. Uważne i celowane na problemy łączenie metod maksymalnie uaktywnia procesy regeneracji i regulacji, a w efekcie samo-uzdrawiania organizmu. Pracujemy na zewnątrz ciała, a efekty które uzyskujemy dotyczą też jego wnętrza.

Jednym z elementów drepoterapii jest stymulacja zakończeń nerwowych a to dzieje się za pomocą wybranych technik refleksologii twarzy, która działa miejscowo na twarz i ogólnie na cały ustrój. Uczę jej od 12 lat i jestem autorem podejścia multimetodologicznego  (zasady, techniki, kombinacje). Refleksologia twarzy jest niezbędnym elementem drepoterapii ale nie jest jednak antidotum na wszystko!

Autorsko połączyłam ją z opracowanymi przeze mnie technikami stymulacji tkanki łącznej i   mięśni ( miofascioplastyka YIN twarzy, szyi i dekoltu), drenażem limfatycznym oraz pracą na szwach twarzo- i mózgoczaszki (biodynamiczna osteoplastyka głowy ) , co stanowi skondensowany zabieg terapeutyczno-estetyczny. Naturalny i bezpieczny, prosty w aplikacji. Do doraźnego i stałego stosowania. Z natychmiastowymi efektami.

Dlaczego w drepoterapii zastosowałam stymulację tkanki łącznej ?

Na twarzy utkanie powięziowe jest bardzo delikatne i to właśnie od niego zależy utrzymanie owalu twarzy. Powięzi są jak rusztowania albo worki utrzymujące tkanki i narządy w miejscu, chroniące je i nie pozwalające na przemieszczanie się. Niestety powięzi twarzy jest niewiele a na dodatek wymagają one szczególnego zadbania. Chcą być stymulowane delikatnie, posuwiście, bardzo płytko i jeszcze zgodnie z tempem oddechu… a na koniec z uwzględnieniem faz wdechu i wydechu.

Kondycja powięzi spektakularnie wpływa na wygląd cery i całego owalu twarzy, zarysu polików czy brody a zatem na rysy twarzy. Stymulacja tkanki łącznej twarzy nie tylko głęboko relaksuje i równoważy widocznie całą tę okolicę ale odpręża ciało, umysł i … uwalnia emocje, bo powięzi mają …pamięć emocjonalna!

Synergia technik refleksologii twarzy oraz stymulacji tkanki łącznej wygładza skórę oraz zmniejsza widoczność zmarszczek i bruzd. Poprawia kontur twarzy. Efekt liftingu jest natychmiastowy!

A poza tym łącząc te terapie jesteśmy bardziej skuteczni w łagodzeniu bólów głowy, eliminacji migren, pozbywaniu się konsekwencji schorzeń nerwów twarzy, usuwaniu ogólnych napięć fizycznych czy psychicznych. Wpływamy na wiele przyczyn możliwych zaburzeń jednocześnie! Praca na tkance łącznej głowy (czepiec ścięgnisty) uwalnia od bólu i napięcia w obrębie wszystkich jej struktur oraz szyi i karku. Poddają się jej bóle i napięcia oczu, twarzoczaszki, nerwobóle, neuralgie, dolegliwości stawów skroniowo- żuchwowych, problemy ze szczęką czy żuchwą.

Podobnie jak w refleksologii – wychodzimy od czegoś miejscowego do globalnego. Praca na wycinku powięzi rozluźnia całość tego systemu. Powięzi tworzą tzw. taśmy anatomiczne, które łączą ze sobą najbardziej odległe części ciała. Wyobraźmy sobie, że uraz dużego palucha stopy może być przyczyną migren i póki ktoś nie wpadnie na tę zależność – cierpienie nie będzie miało końca! A wystarczy odpowiednio „rozwałkować” palucha i łuk stopy! Rozluźnienie powięzi, mięśni i kości głowy wywoła ten sam efekt w miednicy! Działa to na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Praca ze stawami skroniowo-żuchwowymi uwolni od napięć stawy biodrowe.

Znajomość powiązań strukturalnych jest fascynująca a drepoterapia wykorzystuje te mechanizmy!

Ważne miejsce w drepoterapii zajmuje drenaż limfatyczny. Wspomaga lokalnie i mechanicznie oczyszczanie skóry twarzy z toksyn, likwiduje „worki pod oczami” i odprowadza inne obrzęki limfatyczne. Jest doskonały w stanach pourazowych i pooperacyjnych twarzy.Kompozycja z masażem refleksorycznym twarzy i pracą na powięziach przedłuża i wzmacnia efekty drenażu, bo refleksologia twarzy reguluje od wewnątrz kondycję układu limfatycznego a powięzi utrzymują nową prawidłową równowagę i porządek w tkankach.

Biodynamiczna osteoplastyka głowy to forma pracy na kościach twarzo- i mózgoczaszki, których ruchomość i ruchliwość ma wpływ na kondycję twarzy ale też struktur wewnętrznych czaszki! Umiejętna praca na czaszce rozluźnia jej szwy i połączenia międzykostne, co wspomaga swobodny przepływ krwi i innych płynów fizjologicznych w okolicy głowy oraz zapewnia niczym niezakłócone bodźcowanie nerwowe. Taka praca osteoplastyczna wybitnie poprawia wygląd twarzy i wpływa na kondycję całego ciała. Terapię wykonujesz w stanie obecności biodynamicznej i w świadomym oddechu. To specyficzne kompetencje wymagające umiejętności kierowania uwagi ciała terapeuty do własnego wnętrza. To początek do pracy z poziomu serca.

W drepoterapii łączenie technik uzależnione jest od indywidualnych problemów oraz dysfunkcji, które poznajemy w trakcie tzw. wywiadu funkcjonalnego. To krótka rozmowa, która naprowadza nas na wybór konkretnych technik do pracy. Drepoterapia dzieli się na zabieg ogólno-stymulujący i objawowy. I choć teraz zabrzmiało to dość poważnie – to w praktyce jest to łatwe do zastosowania.

Sesja trwa od 60 do 90 minut. Wypróbowałam algorytmy postępowań w często spotykanych dolegliwościach takich jak np.: bóle i napięcie oczu, głowy, karku, barków, pleców. Wiem jak przynieść ulgę i podtrzymać ten efekt. Uczę też Klientów jak samodzielnie radzić sobie w domu, ale też jak w prosty sposób pomagać innym. W funkcjonalnej odnowie biologicznej jest miejsce na terapię i edukację indywidualną dla całych Rodzin, bo drepoterapia jest dla wszystkich!