Drepoterapia – naturalna odnowa biologiczna twarzy

Drepoterapia – twarzowa terapia ciała – innowacyjna, naturalna, holistyczna i funkcjonalna odnowa biologiczna twarzy, szyi i dekoltu

 

UWAGA!

Drepoterapia będzie prezentowana podczas Targów Rehabilitacji w Łodzi we wrześniu 2017!

 

Kurs drepoterapii twarzy, szyi i dekoltu

 

  1. Grupa: 6 do 10 osób – zapewnia to kameralność nauczania i konstruktywny kontakt przyszłego drepoterapeuty z instruktorem zawodu
  2. Profil: terapeuci, masażyści, kosmetolodzy, fizjoterapeuci, rehabilitanci, pracownicy SPA/wellness ale też osoby początkujące w zawodzie i branży
  3. Czas trwania: 15 dni zajęciowych x 9 h. Łącznie to 135 godzin  podzielonych na 5 zjazdów zajęciowych i jeden zjazd dyplomowy (daty są uzgadniane wspólnie z prowadzącym)
  4. Program: teoria i praktyka stymulacji nerwowych map odruchowych w refleksologii twarzy, tkanki łącznej/powięzi, mięśni, naczyń limfatycznych i kości – tworzenie zabiegu sygnowanego.
  5. Słuchacze poznają całość metodologii oraz procedury bezpiecznego łączenia technik oraz ich indywidualnego zastosowania.
  6. Podstawa: rozwój najwyższych twardych i miękkich kompetencji zawodowych co optymalizuje pracę, wspiera reagowanie na bieżące potrzeby Klientów, podkreśla  indywidualność profesjonalną  i zwiększa konkurencyjność na rynku.
  7. Uczymy  mechanizmów integracji ciała, umysłu, emocji i ducha w dążeniu do równowagi wewnętrznej i dlatego  stawiamy na nową jakość w terapiach holistycznych – na umiejętność celowanego wspierania zdrowia i kondycji za pomocą prostej i skutecznej kompilacji terapii naturalnych.

 

Drepoterapia, czyli funkcjonalna odnowa biologiczna twarzy to nowy wymiar uzdrawiania ciała, przeciwdziałania skutkom stresu, odmładzania. To jedna z dróg do długowieczności.

………………………………………………………………………………………………………………..

Przebieg kursu

 

I zjazd  – cztery dni – 29 czerwca- 2 lipca  2017  – Basic Facial Reflexology Master Class czyli multimetodologiczna manualna i narzędziowa refleksologia twarzy dla przyszłych refleksologów twarzy i drepoterapeutów  cz. I

I zjazd – cztery dni – wrzesień lub październik 2017 w trakcie rekrutacji, z kontynuacją w listopadzie 2017 lub styczniu 2018

 

Inwestycja: 2000 PLN

Obowiązkowa przerwa pomiędzy kursem 1 i kursem 2 to minimum 1 miesiąc!

 

II zjazd –  cztery dni – planowany na 10 lub 17 sierpnia 2017  – kontynuacja dla grupy z czerwca  2017 – Advanced Facial Reflexology Master Class czyli multimetodologiczna manualna i narzędziowa refleksologia twarzy  dla przyszłych refleksologów i drepoterapeutów cz. II

II zjazd – kontynuacja kursu z września lub pażdziernika planowana jest na listopad 2017 lub styczeń 2018

Inwestycja za część pierwszą : 2000 PLN, regulamin płatności po zgłodzeniu uczestnictwa zostanie przesłany na adres email.

Obowiązkowa przerwa do momentu złożenia egzaminu dyplomowego to minimum 2 miesiące od drugiego kursu.

ZJAZDY DLA DREPOTERAPEUTÓW

Przerwy pomiędzy kursami służą przyswojeniu materiału.

Do kolejnych zjazdów drepoterapeutycznych można podejść tylko po opanowaniu poprzedniego materiału szkoleniowego teoretycznego i praktycznego.

III zjazd –  dwudniowy planowany we wrześniu 2017 – terapia powięziowa/stymulacja tkanki łącznej twarzy, szyi i dekoltu

Inwestycja: 1100 PLN

IV zjazd – dwudniowy planowany w październiku/listopadzie 2017 – multimetodologiczny drenaż limfatyczny twarzy, szyi i dekoltu

Inwestycja: 1000 PLN

V zjazd –  dwudniowy planowany w listopadzie/grudniu 2017 – masaż mięśni twarzy i zasady integracji technik

Inwestycja: 1100 PLN

VI zjazd – egzamin zawodowy (obowiązkowy) – jeden dzień

Inwestycja: 300 PLN

 

Inwestycja łączna:

15 dni szkoleniowych x 500 PLN = 7500 PLN w ratach płatnych na miesiąc przed spodziewanym terminem kursu

 

 

Tu poczytaj o drepoterapii

W każdym wieku jesteśmy zdolni do regenerowania się, bo zdolność odnowy organizmu nigdy nie zanika. Nasze zdrowie jest niejako „przysłaniane” przez nasze doświadczenia (traumy psychiczne i fizyczne), ale często są to procesy odwracalne. Nie ma jednej najlepszej terapii a integrowanie wiedzy i różnych technik intensyfikuje ich rezultaty.

Terapie holistyczne działają wielopłaszczyznowo. Połączenie niektórych z nich przynosi szybkie i zauważalne efekty terapeutyczne w całym ciele i esteto-kosmetyczne na twarzy.

Drepoterapia twarzy to najnowsze odkrycie! To naturalna i bezpieczna dla każdego funkcjonalna odnowa biologiczna, która wychodzi naprzeciw coraz bardziej skomplikowanym potrzebom/problemom współczesnego Klienta  i zwiększająca atrakcyjność oferty terapeutycznej, kosmetycznej czy SPA/wellness. Wpisuje się też doskonale najnowsze trendy czyli  terapie anti-aging i prolongevity czyli długowieczność.

Drepoterapia wpływa na skórę, tkankę mięśniową, tkankę łączną, zakończenia nerwowe oraz naczynia limfatyczne uwzględniając odrębne potrzeby tych tkanek w zakresie manualnych technik stymulacji a wpływające na m.in.: metabolizm tkanek, przepływy płynów, nawodnienie, bodźcowanie etc.

W odnowie biologicznej nie było do tej pory odpowiedniego miejsca dla terapii holistycznych a przecież wizja każdej pracy terapeutycznej z człowiekiem powinna być wielowymiarowa. Ważne jest zrozumienie tego, że w jednym czasie możemy stymulować wszystkie sfery naszego funkcjonowania (ciało, umysł, emocje) a miejscowo wpływać na kondycję wszystkich tkanek, tj.: skóry, powięzi, mięśni czy tkanki naczyniowej i nerwowej .

To jest właśnie kompleksowość w budowaniu równowagi. Uważne i celowane na problemy łączenie metod maksymalnie uaktywnia procesy regeneracji i regulacji, a w efekcie samo-uzdrawiania organizmu. Pracujemy na zewnątrz ciała, a efekty które uzyskujemy dotyczą też jego wnętrza.

 Jednym z elementów drepoterapii jest stymulacja zakończeń nerwowych a to dzieje się za pomocą technik refleksologia twarzy, która działa miejscowo na twarz i ogólnie na cały ustrój. Uczę jej od 12 lat i jestem autorem podejścia multimetodologicznego (zasady, techniki, kombinacje). Refleksologia nie jest jednak antidotum na wszystko.

Autorsko połączyłam ją z opracowanymi przeze mnie technikami stymulacji tkanki łącznej,  mięśni i drenażem limfatycznym, co stanowi skondensowany zabieg terapeutyczno-estetyczny. Naturalny i bezpieczny, prosty w aplikacji. Do doraźnego i stałego stosowania. Z natychmiastowymi efektami.

Dlaczego w drepoterapii zastosowałam stymulację tkanki łącznej ?

Na twarzy utkanie powięziowe jest bardzo delikatne i to właśnie od niego zależy utrzymanie owalu twarzy. Powięzi są jak rusztowania albo worki utrzymujące tkanki i narządy w miejscu, chroniące je i nie pozwalające na przemieszczanie się. Niestety powięzi twarzy jest niewiele a na dodatek wymagają one szczególnego zadbania. Chcą być stymulowane delikatnie, posuwiście, bardzo płytki i jeszcze zgodnie z tempem oddechu… a na koniec z uwzględnieniem faz wdechu i wydechu.

Kondycja powięzi spektakularnie wpływa na wygląd cery i całego owalu twarzy, zarysu polików czy brody a zatem na  rysy twarzy. Stymulacja tkanki łącznej twarzy nie tylko głęboko relaksuje całą tę okolicę ale odpręża ciało, umysł i … uwalnia emocje.

Synergia technik refleksologii twarzy oraz stymulacji tkanki łącznej wygładza skórę oraz zmniejsza widoczność zmarszczek i bruzd. Poprawia kontur twarzy. Efekt liftingu jest natychmiastowy!

A poza tym łącząc te terapie jesteśmy bardziej skuteczni w łagodzeniu bólów głowy, eliminacji migren, pozbywaniu się konsekwencji schorzeń nerwów twarzy, usuwaniu ogólnych napięć fizycznych czy psychicznych. Wpływamy na wiele przyczyn możliwych zaburzeń jednocześnie! Praca na tkance łącznej głowy (czepiec ścięgnisty) uwalnia od bólu i napięcia w obrębie wszystkich jej struktur oraz szyi i karku. Poddają się jej bóle i napięcia oczu, twarzoczaszki, nerwobóle, neuralgie, dolegliwości stawów skroniowo- żuchwowych, problemy ze szczęką czy żuchwą.

Podobnie jak w refleksologii – wychodzimy od czegoś miejscowego do globalnego. Praca na wycinku powięzi rozluźnia całość tego systemu. Powięzi tworzą tzw. taśmy anatomiczne, które łączą ze sobą najbardziej odległe części ciała. Wyobraźmy sobie, że uraz dużego palucha stopy może być przyczyną migren i póki ktoś nie wpadnie na tę zależność – cierpienie nie będzie miało końca! A wystarczy odpowiednio „rozwałkować” palucha i łuk stopy! Rozluźnienie powięzi, mięśni i kości głowy wywoła ten sam efekt w miednicy! Działa to na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Praca ze stawami skroniowo-żuchwowymi uwolni od napięć stawy biodrowe.

Znajomość powiązań strukturalnych jest fascynująca a drepoterapia wykorzystuje te mechanizmy!

Ważne miejsce w drepoterapii zajmuje drenaż limfatyczny. Wspomaga lokalnie i mechanicznie oczyszczanie skóry twarzy z toksyn, likwiduje „worki pod oczami” i odprowadza inne obrzęki limfatyczne. Jest doskonały w stanach pourazowych i pooperacyjnych twarzy.Kompozycja z masażem refleksorycznym twarzy i pracą na powięziach przedłuża i wzmacnia efekty drenażu, bo refleksologia twarzy reguluje od wewnątrz kondycję układu limfatycznego a powięzi utrzymują nową prawidłową równowagę i porządek w tkankach.

W drepoterapii łączenie technik uzależnione jest od indywidualnych problemów oraz dysfunkcji, które poznajemy w trakcie tzw. wywiadu funkcjonalnego. To krótka rozmowa, która naprowadza nas na wybór konkretnych technik do pracy. Drepoterapia dzieli się na zabieg ogólno-stymulujący i objawowy. I choć teraz zabrzmiało to dość poważnie – to w praktyce jest to łatwe do zastosowania.

Sesja trwa od 60 do 90 minut. Wypróbowałam algorytmy postępowań w często spotykanych dolegliwościach takich jak np.: bóle i napięcie oczu, głowy, karku, barków, pleców. Wiem jak przynieść ulgę i podtrzymać ten efekt. Uczę też Klientów jak samodzielnie radzić sobie w domu, ale też jak w prosty sposób pomagać innym. W funkcjonalnej odnowie biologicznej jest miejsce na terapię i edukację indywidualną dla całych Rodzin, bo drepoterapia jest dla wszystkich!

Pierwsi adepci drepoterapii praktykują już w Warszawie, Łodzi , Gdyni i Lubinie. Są wśród nich refleksoterapeuci, masażyści, kosmetyczki i terapeuci innych specjalności.

Prawa do treści, kopiowania i dystrybuowania kursu zastrzeżone!

 

#drepoterapia#refleksologia#stres#