drepoterapia, czyli wielowarstwowa terapia twarzy

Tutaj kupisz pierwszą polską książkę o refleksologii twarzy, a nawet pierwszą taką książkę na świecie – www.szkola-multiterapii.pl

Daty wszystkich kursów, które prowadzę  sprawdzaj zawsze na FB: Z miłości do refleksologii w zakładce Wydarzenia lub jeśli nie posiadasz konta na FB  to zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 

Kompleksowy kurs drepoterapii składa się z czterech odrębnych kursów:  refleksologii twarzy, Yin miofascioplastyki twarzy, szyi i dekoltu, limfodrenażu manualnego i narzędziowego twarzy, szyi i dekoltu oraz biodynamicznej osteoplastyki głowy.

foto: www.thaibeauty.pl

W każdym wieku jesteśmy zdolni do samo-regenerowania się, bo ta cecha  odnowy naszych organizmów nigdy nie zanika. Nasze zdrowie jest niejako „przysłaniane” przez nasze doświadczenia (stres, kryzys, traumę), ale często są to procesy odwracalne. Niestety nie ma jednej najlepszej czy uniwersalnej dla wszystkich terapii. Na zdrowie i życie człowieka warto patrzeć perspektywicznie i wielokierunkowo. Trzeba podejmować się integrowanie wiedzy i różnych technik oraz wprowadzać to wszystko w praktykę, bo na tyle znamy rezultaty naszych działań, na ile je sprawdzamy.

Drepoterapia, czyli wielowarstwowa terapia twarzy działa wielopłaszczyznowo, przynosząc szybkie i zauważalne efekty terapeutyczne zarówno w całym ciele, jak i miejscowe – esteto-kosmetyczne na twarzy. 

                                        wielowarstwowa budowa twarzy

Drepoterapia to innowacyjna, kompleksowa, wielowymiarowa i holistyczna terapia twarzy. Naturalna, bezpieczna i ekologiczna dla każdego.

To funkcjonalna odnowa biologiczna, która wychodzi naprzeciw coraz bardziej skomplikowanym potrzebom/problemom współczesnego Klienta  i zwiększająca atrakcyjność oferty terapeutycznej, kosmetycznej czy SPA/wellness.

Doskonale wpisuje się w najnowsze trendy rynkowe – Healthy Aging i  Healthy Beauty, oraz Prolongevity (długowieczność). 

Drepoterapia wpływa na skórę, tkankę mięśniową, tkankę łączną, tkankę kostną, zakończenia nerwowe oraz naczynia limfatyczne i krwionośne, uwzględniając odrębne potrzeby energetyczne i fizjologiczne tych tkanek. Manualne techniki ich stymulacji różnią się głębokością, intensywnością, tempem, kierunkami ich opracowywania.

Drepoterapeuta robi to, co “lubią” tkanki. “Dopieszcza” ich środowisko funkcjonowania. Wpływa to na m.in.: metabolizm komórek, przepływy płynów, nawodnienie, odżywienie, utlenienie, komunikowanie się tkanek pomiędzy sobą etc.

Drepoterapia to swoista odnowa biologiczna całego ciała, która wykorzystuje naturalne zasoby … twarzy. Podkreślę, że w odnowie biologicznej nie było do tej pory odpowiedniego miejsca dla terapii holistycznych, a przecież wizja każdej pracy terapeutycznej z człowiekiem powinna być wielowymiarowa.

W jednym czasie możemy przecież “stymulować manualnie” wszystkie sfery naszego funkcjonowania (ciało, umysł, emocje), a miejscowo wpływać na kondycję wszystkich tkanek, tj.: skóry, powięzi, mięśni czy tkanki naczyniowej i nerwowej.

To jest właśnie kompleksowość w budowaniu równowagi. Uważne i celowane na problemy łączenie metod – maksymalnie uaktywnia procesy regeneracji i regulacji, a w efekcie samo-uzdrawiania organizmu. Pracujemy na zewnątrz ciała, a efekty które uzyskujemy dotyczą jego wnętrza.

Jednym z elementów drepoterapii jest stymulacja zakończeń nerwowych a to dzieje się za pomocą wybranych technik refleksologii twarzy, która działa miejscowo na twarz i ogólnie na cały ustrój.

Uczę jej od ponad 19 lat i jestem autorem podejścia multimetodologicznego w tym zakresie. Stworzyłam i opisałam zasady, techniki i kombinacje “twarzowej pracy odruchowej”. Swoje obserwacje i doświadczenia opisałam w książce pt. Terapie twarzy, Refleksologia manualna tom I, która ze względu na niepowtarzalność treści została już przetłumaczona na język  angielski. Refleksologia twarzy jest niezbędnym elementem drepoterapii.

Oprócz refleksologii twarzy w drepoterapii stosuje się też moje autorskie terapie:

  • YIN miofascioplastykę twarzy, szyi i dekoltu (forma pracy na powięziach i mięśniach tych okolic)
  • biodynamiczną osteoplastykę  głowy (forma pracy na szwach twarzo- i mózgoczaszki 
  • limfodrenaż twarzy, szyi i dekoltu (manualna i narzędziowa praca z limfą) 

Drepoterapia to skondensowany zabieg terapeutyczno-estetyczny. Naturalny i bezpieczny, prosty w aplikacji. Do doraźnego i stałego stosowania. 

 

Dlaczego w drepoterapii zastosowałam stymulację tkanki łącznej ?

Powięzi są jak rusztowania albo worki utrzymujące tkanki i narządy w miejscu, chroniące je i nie pozwalające na przemieszczanie się, ale też odżywiające i nawadniające sąsiednie warstwy.

Na twarzy utkanie powięziowe jest bardzo delikatne, inne niż w reszcie ciała i dlatego wymaga szczególnego zadbania. Twarzowe powięzi chcą być stymulowane delikatnie, posuwiście, płytko i jeszcze zgodnie z tempem oddechu i uwzględnieniem faz wdechu i wydechu. Lubią też stawianie intencji :-). 

Kondycja powięzi spektakularnie wpływa na wygląd cery i całego owalu twarzy, zarysu polików i brody, a zatem na rysy twarzy.

Stymulacja tkanki łącznej twarzy w drepoterapii służy przede wszystkim uzyskaniu głębokiego powięziowego (pochodzącego od powięzi) odprężenia ciała i umysłu oraz subtelnemu uwolnieniu emocji, bo powięzi mają pamięć emocjonalną, a odpowiednia praca na nich sprawia, że zaczynamy “odwijać” emocje.

Ten element pracy jest najważniejszy dla drepoterapeuty lub dla praktyka YIN miofascioplastyki. Niejako efektem ubocznym tej specyficznej stymulacji jest głęboka relaksacja miejscowa siatki łącznej twarzy.

Synergia technik refleksologii  oraz Yin miofascioplastyki wygładza skórę oraz zmniejsza widoczność zmarszczek i bruzd. Poprawia kontur twarzy. Efekt liftingu i poprawa wyglądu twarzy są natychmiastowe!

 

Choć powtarzam, że drepoterapia ma na celu ciało, a nie twarz :-). 

Łącząc te terapie jesteśmy bardziej skuteczni w łagodzeniu bólów głowy, eliminacji migren, pozbywaniu się konsekwencji schorzeń nerwów twarzy, usuwaniu ogólnych napięć fizycznych czy psychicznych. Wpływamy na wiele przyczyn możliwych zaburzeń jednocześnie! Praca na tkance łącznej głowy (czepiec ścięgnisty) uwalnia od bólu i napięcia w obrębie wszystkich jej struktur oraz szyi i karku. Poddają się jej bóle i napięcia oczu, twarzoczaszki, nerwobóle, neuralgie, dolegliwości stawów skroniowo- żuchwowych, problemy ze szczęką czy żuchwą.

Podobnie jak w refleksologii – wychodzimy od czegoś miejscowego (praca na twarzy) do globalnego (rezultaty w całym ciele). Praca na wycinku powięzi równoważy całość tego systemu. Powięzi tworzą tzw. taśmy anatomiczne, które łączą ze sobą najbardziej odległe części ciała. Wyobraźmy sobie, że uraz dużego palucha stopy może być przyczyną migren i póki ktoś nie wpadnie na tę zależność – cierpienie nie będzie miało końca! A wystarczy odpowiednio „rozwałkować” palucha i łuk stopy!

Rozluźnienie i zrównoważenie powięzi, mięśni a także połączeń między kośćmi głowy wywoła ten sam efekt w miednicy! Działa to na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Praca ze stawami skroniowo-żuchwowymi uwolni od napięć stawy biodrowe.

Znajomość powiązań strukturalnych jest fascynująca, a drepoterapia wykorzystuje te mechanizmy!

Ważne miejsce w drepoterapii zajmuje drenaż limfatyczny (limfodrenaż). Wspomaga lokalnie i mechanicznie oczyszczanie skóry twarzy z toksyn, likwiduje „worki pod oczami” i odprowadza inne obrzęki limfatyczne. Jest doskonały w stanach pourazowych i pooperacyjnych twarzy. Kompozycja z masażem refleksorycznym twarzy i pracą na powięziach przedłuża i wzmacnia efekty drenażu, bo refleksologia twarzy reguluje od wewnątrz kondycję układu limfatycznego, a powięzi utrzymują nową prawidłową równowagę i “porządek” w tkankach. Drenaż nie jest stałym elementem wielowarstwowej terapii twarzy i nie musi być stosowany u wszystkich.

Biodynamiczna osteoplastyka głowy to forma pracy na kościach twarzo- i mózgoczaszki, których ruchomość i ruchliwość mają wpływ na kondycję twarzy oraz struktur wewnętrznych czaszki! Umiejętna praca na czaszce rozluźnia jej szwy i połączenia międzykostne, co wspomaga swobodny przepływ krwi i innych płynów fizjologicznych w okolicy głowy oraz zapewnia niczym niezakłócone bodźcowanie nerwowe. Taka praca osteoplastyczna (masaż osteoplastyczny) też wybitnie poprawia wygląd twarzy i wpływa na kondycję całego ciała. Wymaga znajomości zagadnienia biodynamicznej ciszy, oddechu połączonego oraz zintegrowanej obecności.

W drepoterapii, czyli wielowarstwowej terapii twarzy  łączenie technik uzależnione jest od indywidualnych problemów oraz dysfunkcji, które poznajemy w trakcie tzw. wywiadu funkcjonalnego/motywującego. To krótka rozmowa, która naprowadza nas na wybór konkretnych technik do pracy.

 

Sesja drepoterapii jest intuicyjna i trwa około 60 minut. 

“Domową” odmianą drepoterapii jest metoda TFC , czyli wielowarstwowa autoterapia twarzy.

 
 

       Organizacja kursu

  1. Grupa: 12 osób – zapewnia to kameralność nauczania i konstruktywny kontakt przyszłego drepoterapeuty z mentorem
  2. Profil: terapeuci, masażyści, kosmetolodzy, fizjoterapeuci, rehabilitanci, pracownicy SPA/wellness, ale też mile widziane osoby początkujące w branży, bo wszystkich obowiązuje nauka od podstaw i wszyscy maja wobec drepoterapii tzw. carte blanche
  3. Czas trwania:  zajęcia realizowane są stacjonarnie i wirtualnie oraz poprzez platformę edukacyjną, zjazdy stacjonarne – 7 lub 8  x 2 dni plus pozostałe zajęcia online
  4. Program: teoria i praktyka każdej metody
  5. Słuchacze poznają całość metodologii oraz procedury bezpiecznego łączenia technik oraz ich indywidualnego zastosowania
  6. Podstawa: rozwój najwyższych twardych i miękkich kompetencji zawodowych, co optymalizuje pracę, wspiera reagowanie na bieżące potrzeby Klientów, podkreśla indywidualność,  profesjonalizm  i zwiększa konkurencyjność na rynku
  7. Uczymy  mechanizmów integracji ciała, umysłu, emocji i ducha w dążeniu do równowagi wewnętrznej i dlatego  stawiamy na nową jakość w terapiach holistycznych – na umiejętność celowanego wspierania zdrowia i kondycji za pomocą prostej i skutecznej kompilacji terapii naturalnych

………………………………………………………………………………………………………………..

Aktualne daty rozpoczęcia kursów zawsze na FB: Z miłości do refleksologii  lub dzwoń do mentora – 502 590 578 

     Drepoterapia zawsze zaczyna się od kursu refleksologii twarzy!

Inwestycja: zależy od cen cząstkowych kursów w danym roku kalendarzowym 

 

Inwestycja na rok 2022 

refleksologia twarzy – 7500 zł 

Yin miofascioplastyka twarzy, szyi i dekoltu – 3200 zł

Limfodrenaż twarzy, szyi i dekoltu – 1500 zł

Osteoplastyka biodynamiczna głowy – 3200 zł 

Egzamin zawodowy z drepoterapii  –  1 dzień  (8 godzin)  – 300 zł 

 

W ciągu roku szkoleniowego ceny mogą ulec podwyższeniu o podatek VAT, który wynosi 23 %.

Prawa do treści, kopiowania i dystrybuowania kursu zastrzeżone!

#drepoterapia #refleksologia #stres #masaż #refleksoterapia #twarz #uroda #antiaging #twarzbezbotoksu #prolongevity #healthyantiaging #healthybeauty #terapietwarzy #terapiatwarzy #facetherapy #facetherapies #reflexology #drepotherapy #nobotox