Kursy

 

Tutaj kupisz pierwszą polską ksiazkę o manualnej refleksologii twarzy, a nawet pierwszą taką ksiażkę na świecie!

 

http://www.szkola-multiterapii.pl

MIRT jako jedyna placówka w Polsce specjalizuje się w multi-terapiach twarzy. Wszystkie kursy stanowią własność intelektualną Beaty Sekuły a ich treści są chronione prawami autorskimi.

Kursy terapii twarzy:

kompleksowa i wielowarstwowa drepoterapia, która składa się z takich samodzielnych terapii jak:

 • manualna i narzędziowa refleksologia twarzy,
 • miofascioplastyka YIN twarzy, szyi i dekoltu,
 • limfodrenaż twarzy, szyi i dekoltu,
 • biodynamiczna osteoplastyka głowy ( wyłącznie dla zaawansowanych praktyków terapii twarzy)  

UWAGA! Masaże twarzy nie są tożsame z terapiami twarzy, które wykonuje się w celu poprawy stanu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego człowieka, w stanach zdrowia i choroby i przy zachowaniu odpowiednich zasad, które nie obowiązują przy wykonywaniu masaży czy technik anti-aging. Silne efekty estetyczne, które są rezultatami terapii twarzy nie są istotnym celem naszych działań a jedynie przyjemnym “efektem ubocznym”. Zawód terapeuty twarzy nie jest tożsamy z zawodem masażysty.  

Ponadto realizujemy kursy z zakresu refleksologii rąk, stóp i jelita grubego oraz techniki metamorficznej stóp, rąk i twarzy. Także inne związane z rozwojem osobistym terapeutów, np.: Świadomy terapeuta  i z zakresu niuansów marketingu i PR-u terapeutycznego – kursy realizowane przez firmę zewnętrzną, specjalizującą się w pomocy refleksologom.

Terminy aktualnych kursów i warsztatów wyłącznie na FB: Z miłości do refleksologii.

Cele MIRT

– przygotowanie do nowego zawodu drepoterapeuty, refleksologa twarzy, rąk, stóp i jelita grubego oraz do specjalizacji z zakresu miofascioplastyki YIN, biodynamicznej osteoplastyki głowy  i limfodrenażu twarzy, szyi i dekoltu.

– dokształcanie Słuchaczy w zakresie refleksologii i funkcjonalnej odnowy biologicznej twarzy i ciała

– przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej ( zakładanie działalności, uprzywilejowane formy rozliczeń z UP i ZUS, organizacja gabinetu terapeutycznego i auto-promocja refleksologiczna)

– przygotowanie do „osadzenia” się w nowym zawodzie i dalszego rozwoju zawodowego i osobistego poprzez warsztaty rozwoju np.: Świadomy terapeuta

– zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku współczesnych usług antystresowych, anti-aging, terapeutycznych, SPA/wellness, healthy beauty i healthy aging

Atuty kursów w MIRT

jedyne w Polsce multi-metodologiczne podejście- uczysz się pracować na każdej mapie, poznajesz wiele technik i chwytów, znasz różne podejścia, rozwijasz samodzielne myślenie terapeutyczne

– małe grupy ( 10+ 12  uczestników)

– Słuchacze, którzy raz odbyli kurs mogą bezpłatnie powtarzać go w roli asystentów wspomagających nowych uczestników kursów 

– promowanie integracji terapii/technik ( bez embargo na mówienie o innych technikach/metodach/szkołach)

– doradzanie w planowaniu ścieżek rozwoju zawodowego uwzględniające indywidualne umiejętności i potrzeby Słuchaczy

– wieloletnie udokumentowane wykształcenie i doświadczenie medyczne, pedagogiczne, terapeutyczne i coachingowe prowadzących

Rodzaje kursów/warsztatów (w zakładce Kursy zawodowe poznasz opisy poszczególnych kursów)

Z zakresu wielowarstwowej i kompleksowej terapii twarzy 

 • drepoterapia –  w zakres drepoterapii wchodzą kursy refleksologii twarzy, miofascioplastyki YIN, biodynamicznej osteoplastyki głowy  i limfodrenażu twarzy, szyi i dekoltu – inwestycja: 15.400 zł 

Z zakresu refleksologii i terapii pokrewnych 

 • manualna i narzędziowa refleksologia twarzy – 7500 zł
 • refleksologia stóp – aktualne ceny kursów hybrydowych na www.szkola-multiterapii.pl
 • refleksologia rąk – aktualne ceny kursów hybrydowych na www.szkola-multiterapii.pl
 • refleksologia jelita grubego – aktualne ceny kursów hybrydowych na www.szkola-multiterapii.pl
 • kurs refleksologii zintegrowanej – 12.000 zł – realziowany w zjazdach stacjonarnych oraz poprzez platformę edukacyjną – filmy instruktażowe i webinary

Z zakresu innych terapii twarzy – zajęcia tylko stacjonarne 

 • miofascioplastyka YIN  twarzy, szyi i dekoltu – 2 x 2 dni 3200 zł
 • biodynamiczna osteoplastyka głowy – 2 x 2 dni 3200 zł
 • limfodrenaż twarzy, szyi i dekoltu – 1 x 2 dni – 1500 zł

Z zakresu rozwoju osobistego dla terapeutów

– Świadomy terapeuta – warsztat letni  – 3 dni – 1500 zł 

– Terapeuta w stresie. Klient w stresie. Samopomoc i wsparcie terapeutyczne w sytuacjach szczególnych (webinar specjalizacyjny do zakupu na www.szkola-multiterapii.pl)

Ceny kursów mogą zostać podwyższone o podatek VAT, który dla usług szkoleniowych wynosi 23 %.

Z zakresu rozwoju biznesu refleksologicznego i drepoterapeutycznego – mapa myśli

– Marketing i PR dla terapeutów  – warsztat i webinary – we współpracy z firmą social media specjalizującą się w promocji terapeutów twarzy, refleksologów, praktyków odnowy biologicznej ciała

Treści kursów są na bieżąco dopasowywane do potrzeb zdrowotnych społeczeństwa i problemów wynikających z rozwoju cywilizacji a także potrzeb kształcących się i wymagających terapeutów.

Program kursów przygotowany jest w taki sposób, aby każdy jego absolwent wyposażony został w argumenty do dyskusji z otaczającymi go środowiskami profesjonalnymi i pozaprofesjonalnymi, aby w sposób zrozumiały umiał odpowiadać na zadawane pytania i nie budził wątpliwości co do roli refleksologa/drepoterapeuty w zespole terapeutycznym oraz tym samym w przywracaniu zdrowia.

Niektóre kursy zawierają też informacje niezbędne do otworzenia i prowadzenia samodzielnej praktyki terapeutycznej. Nowością na rynku są warsztaty rozwoju kompetencji terapeutycznych pt. Świadomy Terapeuta.

Zaplecze metodologiczne MIRT

Słuchacze i Absolwenci Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy MIRT w Warszawie mogą liczyć na profesjonalne wsparcie naukowo-informacyjne, techniczne i marketingowe (m.in.dostęp do literatury fachowej, dostęp do informacji o refleksologii na  świecie, skrypty, foldery specjalistyczne o tematyce anatomicznej i refleksologicznej oraz innej terapeutycznej, ulotki dla pacjentów, wizytówki itd.) oraz dołączyć do grupy zawodowców stowarzyszonych w Polskim Towarzystwie Refleksologicznym PTR a także w organizacjach międzynarodowych, takich jak  ICR czyli International Council of Reflexologists, RiEN czyli Reflexology in European Network oraz AoR czyli Association of Reflexologists. 

Organizacja kursów

Nauka odbywa się w kameralnych grupach, co zapewnia komfort nauczania i przyswajania procedur refleksologicznych ważnych dla uzyskiwania  rezultatów terapeutycznych. Zajęcia realizowane sa w formie stacjonarnej, webinarowej oraz w formie dostępu Słuchaczy do platformy edukacyjnej z wysokiej jakości filmami instruktażowymi.

Słuchacze korzystają z wyposażenia szkoły (ergonomiczne stoły i taborety do masażu, stoliki podręczne dla refleksologów oraz wysokiej jakości kosmetyki do terapii.

Wykorzystujemy tylko  sprzęt jednorazowego użytku – ręczniki, waciki, maski na twarz co jest standardem pracy m.in. refleksologa twarzy czy drepoterapeuty w Polsce.

Poza tym MIRT dysponuje największą w Polsce biblioteką refleksologiczną, tablicami poglądowymi do uczenia anatomii i refleksologii oraz fantomami narządów i części ciała, które służą bezpośrednio poznawaniu tajników ludzkiego organizmu  i zrozumieniu zasad prowadzenia skutecznej terapii.