Kursy

MIRT jako jedyna placówka w Polsce specjalizuje się w multi-terapiach twarzy.

Są to :

kompleksowa i wielowarstwowa drepoterapia, która składa się z takich samodzielnych terapii jak:

 • manualna i narzędziowa refleksologia twarzy,
 • miofascioplastyka twarzy, szyi i dekoltu,
 • limfodrenaż twarzy, szyi i dekoltu,
 • biodynamiczna osteoplastyka głowy ( wyłącznie dla zaawansowanych praktyków terapii twarzy)  

Ponadto realizujemy kursy z zakresu refleksologii rąk, stóp i jelita grubego oraz inne związane z rozwojem osobistym terapeutów, np.: Świadomy terapeuta  i z zakresu skomplikowanego marketingu i PR-u terapeutycznego.

Terminy aktualnych kursów i warsztatów wyłącznie na FB: Z miłości do refleksologii.

Cele MIRT

– przygotowanie do nowego zawodu drepoterapeuty, refleksologa twarzy, rąk, stóp i jelita grubego oraz do specjalizacji z zakresu miofascioplastyki, osteoplastyki i drenażu limfatycznego

– dokształcanie Słuchaczy w zakresie refleksologii i funkcjonalnej odnowy biologicznej twarzy i ciała

– przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej ( zakładanie działalności, uprzywilejowane formy rozliczeń z UP i ZUS, organizacja gabinetu terapeutycznego i auto-promocja refleksologiczna)

– przygotowanie do „osadzenia” się w nowym zawodzie i dalszego rozwoju zawodowego i osobistego poprzez warsztaty rozwoju np.: Świadomy terapeuta

– zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku współczesnych usług antystresowych, anti-aging, terapeutycznych, SPA/wellness, healthy beauty i healthy aging

Atuty kursów w MIRT

jedyne w Polsce multi-metodologiczne podejście- uczysz się pracować na każdej mapie, poznajesz wiele technik i chwytów, znasz różne podejścia, rozwijasz samodzielne myślenie terapeutyczne

– małe grupy (4 – 10 uczestników), dwóch instruktorów w grupach powyżej 6 osób

– promowanie integracji terapii/technik ( bez embargo na mówienie o innych technikach/metodach/szkołach)

– doradzanie w planowaniu ścieżek rozwoju zawodowego uwzględniające indywidualne umiejętności i potrzeby Słuchaczy

– wieloletnie udokumentowane wykształcenie i doświadczenie medyczne, pedagogiczne, terapeutyczne i coachingowe prowadzących

Rodzaje kursów/warsztatów (w zakładce Kursy zawodowe poznasz opisy poszczególnych kursów)

Z zakresu wielowarstwowej i kompleksowej terapii twarzy 

 • drepoterapia –  kurs – 16 dni, 6 lub 7 zjazdów  – estymacja cenowa ok. 8400 zł + 23 %VAT (płatność w ratach, w zakres drepoterapii wchodzą kursy refleksologii twarzy, miofascioplastyki, osteoplastyki i drenażu limfatycznego)

Z zakresu refleksologii i terapii pokrewnych 

 • manualna i narzędziowa refleksologia twarzy – kurs 8 dni/2 spotkania po 4 dni – 4400 zł +23 % VAT plus egzamin zawodowy – 300 zł + 23 % VAT
 • refleksologia stóp – warsztat 4-dniowy – 2000 zł + 23 % VAT – tylko dla grup zorganizowanych
 • refleksologia rąk – warsztat 1,5 dnia  –     600 zł + 23 % VAT
 • refleksologia jelita grubego – warsztat 1 dzień – 500 zł + 23 % VAT
 • masaż metamorficzny stóp, rąk i głowy – warsztat 1 dzień – 500 zł + 23 % VAT

Z zakresu innych terapii twarzy

 • miofascioplastyka twarzy, szyi i dekoltu – warsztat – 3 dni – 1650 zł + 23 % VAT
 • biodynamiczna osteoplastyka głowy – 3 dni – 1650 zł + 23 % VAT
 • limfodrenaż twarzy, szyi i dekoltu – 2 dni – 1000 zł + 23 % VAT

Z zakresu rozwoju osobistego dla terapeutów

– Świadomy terapeuta – warsztat 2 dni – 1100 zł + 23 % VAT

– Terapeuta w stresie. Klient w stresie. Samopomoc i wsparcie terapeutyczne w sytuacjach szczególnych (warsztat 1 dzień)

Z zakresu rozwoju biznesu refleksologicznego i drepoterapeutycznego – mapa myśli

– Marketing i PR dla terapeutów ( warsztat – 2 dni) – we współpracy z firmą social media specjalizującą się w promocji terapeutów twarzy, refleksologów, praktyków odnowy biologicznej ciała

Treści kursów są na bieżąco dopasowywane do potrzeb zdrowotnych społeczeństwa i problemów wynikających z rozwoju cywilizacji a także potrzeb kształcących się i wymagających terapeutów.

Program kursów przygotowany jest w taki sposób, aby każdy jego absolwent wyposażony został w argumenty do dyskusji z otaczającymi go środowiskami profesjonalnymi i pozaprofesjonalnymi, aby w sposób zrozumiały umiał odpowiadać na zadawane pytania i nie budził wątpliwości co do roli refleksologa/drepoterapeuty w zespole terapeutycznym oraz tym samym w przywracaniu zdrowia.

Niektóre kursy zawierają też informacje niezbędne do otworzenia i prowadzenia samodzielnej praktyki terapeutycznej. Nowością na rynku są warsztaty rozwoju kompetencji terapeutycznych pt. Świadomy Terapeuta.

Zaplecze metodologiczne MIRT

Słuchacze i Absolwenci Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy MIRT w Warszawie mogą liczyć na profesjonalne wsparcie naukowo-informacyjne, techniczne i marketingowe (m.in.dostęp do literatury fachowej, dostęp do informacji o refleksologii na  świecie, skrypty, foldery specjalistyczne o tematyce anatomicznej i refleksologicznej oraz innej terapeutycznej, ulotki dla pacjentów, wizytówki itd.) oraz dołączyć do grupy zawodowców stowarzyszonych w Polskim Towarzystwie Refleksologicznym PTR a także w organizacjach międzynarodowych, takich jak  ICR czyli International Council of Reflexologists, RiEN czyli Reflexology in European Network oraz AoR czyli Association of Reflexologists. 

Organizacja kursów

Nauka odbywa się w kameralnych grupach, co zapewnia komfort nauczania i przyswajania procedur refleksologicznych ważnych dla uzyskiwania  rezultatów terapeutycznych. Nauczyciele korzystają  z wysokiej klasy materiałów audiowizualnych (m.in. laptopów, rzutników multimedialnych).

Słuchacze korzystają z wyposażenia szkoły (ergonomiczne stoły i taborety do masażu, stoliki podręczne dla refleksologów oraz wysokiej jakości kosmetyki do masażu.

Wykorzystujemy tylko  sprzęt jednorazowego użytku – ręczniki, waciki, maski na twarz co jest standardem pracy m.in. refleksologa twarzy czy drepoterapeuty w Polsce.

Poza tym MIRT dysponuje największą w Polsce biblioteką refleksologiczną, tablicami poglądowymi do uczenia anatomii i refleksologii oraz fantomami narządów i części ciała, które służą bezpośrednio poznawaniu tajników ludzkiego organizmu  i zrozumieniu zasad prowadzenia skutecznej terapii.