Kursy

 

W Szkole Multiterapii realizujemy kursy stacjonarne oraz online na platformie edukacyjnej. Kursy mogą też przyjąć formę hybrydową, czyli mieszaną. Dzięki temu Słuchacze mają nieograniczony dostęp do wiedzy i mogą utrwalać umiejętności wtedy, kiedy chcą. 

Szkoła Multiterapii  jako jedyna placówka w Polsce specjalizuje się w tzw. wielowarstwowej terapii twarzy (drepoterapii).

 

Kursy stacjonarne zakończone egzaminem dyplomowym:

 • manualna i narzędziowa refleksologia twarzy,
 • miofascioplastyka YIN twarzy, szyi i dekoltu,
 • limfodrenaż twarzy, szyi i dekoltu,
 • biodynamiczna osteoplastyka głowy 
 • drepoterapia, czyli kurs kompleksowy – wszystkie terapie twarzy z grupy wielowarstwowych 
 • metaterapia stóp, rąk i głowy

 

Trapie twarzy z grupy wielowarstwowych oparte są na rozumieniu potrzeb poszczególnych tkanek i dialogowaniu z nimi na rzecz nie tylko kondycji twarzy, ale przede wszystkim całego ciała.

 

Terminy aktualnych kursów i warsztatów wyłącznie na FB: Z miłości do refleksologii.

 

UWAGA! Masaże twarzy nie są tożsame z terapiami twarzy, które wykonuje się w celu poprawy stanu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego człowieka, w stanach zdrowia i choroby i przy zachowaniu odpowiednich zasad, które nie obowiązują przy wykonywaniu masaży czy technik anti-aging. Silne efekty estetyczne, które są rezultatami terapii twarzy z grupy wielowarstwowych nie są istotnym celem naszych działań, a jedynie przyjemnym “efektem ubocznym”.

Zawód terapeuty twarzy nie jest tożsamy z zawodem masażysty.  

 

Kursy online znajdziesz na stronie www.szkola-multiterapii.pl

 

 • refleksologia stóp
 • refleksologia rąk
 • refleksologia jelita grubego 
 • Lifting wielowarstwowy twarzy DRE
 • webinary specjalizacyjne 
 • instruktaże autoterapii twarzy, rąk i stóp

 

 

Cele Szkoły Multiterapii

– przygotowanie do nowego zawodu drepoterapeuty, refleksologa twarzy, rąk, stóp i jelita grubego oraz do specjalizacji z zakresu miofascioplastyki YIN, biodynamicznej osteoplastyki głowy i limfodrenażu twarzy, szyi i dekoltu.

– dokształcanie Słuchaczy w zakresie refleksologii i funkcjonalnej odnowy biologicznej twarzy i ciała

– przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej (zakładanie działalności, uprzywilejowane formy rozliczeń z UP i ZUS, organizacja gabinetu terapeutycznego i auto-promocja refleksologiczna)

– przygotowanie do „osadzenia” się w nowym zawodzie i dalszego rozwoju zawodowego i osobistego poprzez warsztaty rozwoju np.: Świadomy terapeuta

– zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku współczesnych usług antystresowych, anti-aging, terapeutycznych, SPA/wellness, healthy beauty i healthy aging

 

Atuty kursów w Szkole Multiterapii

jedyne w Polsce multi-metodologiczne podejście – poznajesz wiele ergonomicznych technik i chwytów, dopasowanych do Twoich możliwości i sprawności manualnej, znasz różne podejścia do refleksologii, rozwijasz samodzielne myślenie terapeutyczne i intuicję, przygotowujesz własne algorytmy pracy, umiesz integrować różne terapie, jesteś otwarty na szkoły, metody i techniki i wiesz, że nie ma jedynej słusznej; stajesz się autorytetem sam dla siebie

– Słuchacze, którzy raz odbyli kurs stacjonarny mogą bezpłatnie powtórzyć  go w roli asystentów wspomagających nowych uczestników kursów 

– promujemy integrację różnych terapii/technik i nie mamy embarga na mówienie o innych technikach/metodach/szkołach

– doradzamy w planowaniu ścieżek rozwoju zawodowego uwzględniając indywidualne umiejętności i potrzeby Słuchaczy

– mamy wieloletnie udokumentowane wykształcenie i doświadczenie medyczne, pedagogiczne, terapeutyczne i coachingowe prowadzących

-kursy stacjonarne odbywają się w kameralnych grupach (8-12 osób), co zapewnia wysoką jakość uczenia się

-organizujemy regularne spotkania stacjonarne dla Słuchaczy kursów stacjonarnych i online, by mogli praktykować pod nadzorem i otrzymać feedback na temat swoich umiejętności od prowadzących 

– podczas i po kursach online zapewniamy stały kontakt i możliwość konsultacji z prowadzącą

 

 

Ceny kursów stacjonarnych

 • refleksologia twarzy – 3×2 dni – 6800 zł 
 • miofascioplastyka YIN  twarzy, szyi i dekoltu – 2 x 2 dni 3500 zł
 • biodynamiczna osteoplastyka głowy – 2 x 2 dni 3500 zł
 • limfodrenaż twarzy, szyi i dekoltu – 1 x 2 dni – 1500 zł
 • metaterapia stóp, rąk i głowy – 1 dzień – 800 zł 

 

Ceny kursów mogą zostać podwyższone o podatek VAT, który dla usług szkoleniowych wynosi 23 %.

 

 

Treści kursów są na bieżąco dopasowywane do potrzeb zdrowotnych społeczeństwa i problemów wynikających z rozwoju cywilizacji a także potrzeb kształcących się i wymagających terapeutów.

Program kursów przygotowany jest w taki sposób, aby każdy jego absolwent wyposażony został w argumenty do dyskusji z otaczającymi go środowiskami profesjonalnymi i pozaprofesjonalnymi, aby w sposób zrozumiały umiał odpowiadać na zadawane pytania i nie budził wątpliwości co do roli refleksologa/drepoterapeuty w zespole terapeutycznym oraz tym samym w przywracaniu zdrowia.

Niektóre kursy zawierają też informacje niezbędne do otworzenia i prowadzenia samodzielnej praktyki terapeutycznej. Nowością na rynku są warsztaty rozwoju kompetencji terapeutycznych pt. Świadomy Terapeuta.

 

Zaplecze metodologiczne MIRT

Słuchacze i Absolwenci Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy MIRT w Warszawie mogą liczyć na profesjonalne wsparcie naukowo-informacyjne, techniczne i marketingowe (m.in. dostęp do literatury fachowej, dostęp do informacji o refleksologii na  świecie, skrypty, foldery specjalistyczne o tematyce anatomicznej i refleksologicznej oraz innej terapeutycznej, ulotki dla pacjentów, wizytówki itd.) oraz dołączyć do grupy zawodowców stowarzyszonych w Polskim Towarzystwie Refleksologicznym PTR a także w organizacjach międzynarodowych, takich jak  ICR czyli International Council of Reflexologists, RiEN czyli Reflexology in European Network oraz AoR czyli Association of Reflexologists. 

 

Organizacja kursów stacjonarnych

Nauka odbywa się w kameralnych grupach, co zapewnia komfort nauczania i przyswajania procedur refleksologicznych ważnych dla uzyskiwania  rezultatów terapeutycznych. Zajęcia realizowane są w formie stacjonarnej, webinarowej oraz w formie dostępu Słuchaczy do platformy edukacyjnej z wysokiej jakości filmami instruktażowymi.

Słuchacze korzystają z wyposażenia szkoły (ergonomiczne stoły i taborety do masażu, stoliki podręczne dla refleksologów oraz wysokiej jakości kosmetyki do terapii.

Wykorzystujemy tylko sprzęt jednorazowego użytku – ręczniki, waciki, maski na twarz co jest standardem pracy m.in. refleksologa twarzy czy drepoterapeuty w Polsce.

Poza tym MIRT dysponuje największą w Polsce biblioteką refleksologiczną, tablicami poglądowymi do uczenia anatomii i refleksologii oraz fantomami narządów i części ciała, które służą bezpośrednio poznawaniu tajników ludzkiego organizmu  i zrozumieniu zasad prowadzenia skutecznej terapii.