manualna refleksologia twarzy

KURS MULTIMETODOLOGICZNEJ REFLEKSOLOGII TWARZY w wersji manualnej i narzędziowej

 

 
Najbliższy termin to 23 – 26 listopada 2017. 
Aktualne daty zawsze na FB: Z miłości do refleksologii
                                          
Sztandarowy kurs MIRT prowadzony na rynku polskim od 2004 roku. Przygotowuje do roli refleksologa twarzy i prowadzenia samodzielnej działalności terapeutycznej w branżach zdrowie/uroda/wellness/SPA/sport.

Istnym fenomenem ciała ludzkiego są tzw. mapy odruchowe ( somatotopie, mapy somatotopowe czy receptory) . Są to pomniejszone, często nie logicznie ułożone względem siebie reprezentacje narządów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych, części ciała a nawet funkcji fizjologicznych na … twarzoczaszce, mózgoczaszce, stopach, rękach, uszach, szyi, podudziach i innych miejscach.  Łączą się one ze swoimi fizycznymi odpowiednikami za pomocą dróg nerwowych, tkanki łącznej/powięzi oraz kanałów energetycznych.

 

Terapie wykonywane w obszarach głowy/twarzy  – poprzez bliskie sąsiedztwo komputera ciała czyli mózgu a tu kory mózgowej  – bez zbędnych przeszkód wpływają na funkcjonowanie całego ciała. W bezpieczny i naturalny sposób regulują i regenerują organizm, stymulując wewnętrzne mechanizmy jego samo-uzdrawiania.

Refleksologia twarzy jest silniejsza w oddziaływaniu od refleksologii stóp czy rąk ze względu na pracę na zakończeniach nerwów czaszkowych i ich bezpośrednie połączenie z mózgiem (ośrodkami korowymi odpowiadającymi za różne funkcje organizmu). Refleksologia twarzy działa silnie antystresowo, przeciwbólowo, uspokajająco. Wycisza umysł, koi emocje.

Jest doskonała dla dzieci i dorosłych, w każdym stanie zdrowia i choroby. Stosowana jako profilaktyka oraz wsparcie w chorobach przewlekłych, wielonarządowych, degeneracyjnych, niepełnosprawności etc. Ma niewiele przeciwwskazań.

Oprócz działania ogólnoustrojowego, refleksologia twarzy działa też miejscowo Jest jedną ze skutecznych naturalnych metod anti-aging. Przy czym warto tu podkreślić, że jej techniki wchodzą w skład najsilniejszej odnowy biologicznej twarzy – funkcjonalnej drepoterapii, która obejmuje specjalistyczne opracowanie wszystkich tkanek twarzy, szyi i dekoltu.

Absolwenci kursów refleksologii twarzy mogą znaleźć zatrudnienie w wielu branżach lub kooperować na wielu płaszczyznach.

Słuchacze zapoznają się z anatomią i fizjologią układu nerwowego, podstawami teoretycznymi refleksologii twarzy, jej działaniem, różnicami i podobieństwami z innymi formami refleksoterapii, wskazaniami i przeciwwskazaniami do wykonywania terapii, zasadami wykonywania masaży i prowadzenia terapii, technikami pracy manualnej i narzędziowej na twarzy, zasadami prowadzenia działalności terapeutycznej i promocji refleksologii oraz możliwościami znalezienia zatrudnienia.

 

Czego nauczysz się podczas kursu?

– anatomii i fizjologii układu nerwowego oraz jego roli w refleksologii twarzy
– teorii refleksologii twarzy oraz jej wpływu na twarz i ciało, a także wymiaru terapeutycznego oraz estetycznego tej pracy
– zasad pracy refleksorycznej (precyzja, głębokość stymulacji, techniki i chwyty, tempo i jego zmiany, ekspozycja czasowa i czytanie sygnałów przestymulowania, intencja, wybieranie map do pracy – ogólne i objawowe, higiena i ergonomia w pracy refleksologa twarzy)
– wskazań i przeciwwskazań do refleksologii manualnej twarzy
– wstępnych głebokich technik relaksacji ciała i refleksologii twarzy ( rozluźniających 660 mięśni ciała i 40 mięśni twarzy )
– postępowania ogólnostymulującego i objawowego w szeregu dysfunkcji, schorzeniach miejscowych i ogólnoustrojowych, w stresie, kryzysie, traumie, postępowaniu upiększającym, odmładzającym (anti-aging)
– funkcjonalnego wykorzystania refleksologii twarzy w każdych warunkach pracy ( na łóżku do masażu i bez )
– prowadzenia Indywidualnych Planów Opieki Refleksologicznej
– prowadzenia wywiadu refleksologicznego
– dokumentowania i oceny postępu terapii
– prowadzenia marketingu i PR terapeutycznego ( czyli budowania własnej marki i promowania własnych rąk! )
– technik samodoskonalenia zawodowego i rozwoju świadomości oraz własnej wartości terapeutycznej na rynku usług refleksologicznych
– integracji  refleksologii twarzy z innymi terapiami/masażami/technikami/diagnostyką
– poznasz najnowszy rodzaj diagnostyki stanu energetycznego człowieka ( m.in. SCIO, STRD, czytanie ciała ludzkiego z meridianów)
– uzasadniania/argumentowania swojej pracy w środowisku profesjonalnym (medycznym/terapeutycznym) i nieprofesjonalnym (laickim)
– prowadzenia indywidualnej praktyki refleksologicznej i uczciwych zasad współpracy z innymi podmiotami świadczącymi podobne usługi
………………………………………………………………………………………………………………………………..
Zasady kursu multimetodologicznej refleksologii twarzy
1. Grupa: od 6 do 10 osób co zapewnia kameralność nauczania i konstruktywny kontakt przyszłego terapeuty z instruktorem zawodu
2. Czas trwania kursu: 8 dni zajęciowych po 9 godzin . Łącznie to 72  godziny,  przypadają na dwa spotkania po 4 dni (obowiązkowa przerwa pomiędzy spotkaniami to min. 1 miesiąc) .
3. Inwestycja: 2000 PLN – część I, 2000 PLN – część II . Egzamin zawodowy : 300 PLN.
Przy wpłacie za obie części kursu z góry góry rabat wynosi 5 %.
4. Algorytm zajęć:
Od czwartku do niedzieli od godz. 10.00 – 19.00  (uwaga godziny kursu mogą się zmienić w zależności od specyfiki pracy procesowej z grupą) , planowana przerwa obiadowa i przerwy kawowe podczas każdego dnia zajęć – moderuje i uzgadnia prowadzący
UWAGA!  Kurs część I startuje zawsze we czwartek o godz. 11.00
Godziny kursu mogą się zmienić.
 5. Praktyki refleksologiczne
Obowiązkowe minimum to 20 sesji refleksologicznych po każdej części kursu. Praktyki odbywają się w miejscu zamieszkania i dokumentowane są za pomocą Kart Refleksologicznych do okazania podczas egzaminu zawodowego.

6. Egzamin: płatny – 300 PLN. Obowiązkowy termin – do 6 miesięcy po ukończeniu kursu. Po tym czasie absolwenci kursu będą zobowiązani do ponownego uczestnictwa w kursie i pełnej odpłatności.

Terapeuci, którzy kontynuują naukę drepoterapii, przed przystąpieniem do trzeciej części  (patrz kurs drepoterapii, jeśli jesteś zainteresowana/y) zobowiązani są do zdania egzaminu z refleksologii twarzy.

7. Nie wydajemy zaświadczeń o ukończeniu kursu bowiem nie stanowią one oficjalnego poświadczenia wiedzy i umiejętności Absolwentów oraz nie stanowią o przygotowaniu do wykonywania zawodu.

 

8. Miejsce kursu:
Józefów k.Otwocka, zakwaterowanie w pobliżu
9. Terminy:  część I – 23 -26 listopada  z kontynuacją w styczniu/marcu 2018 roku – rekrutacja w toku
 Jeśli interesuję Cię kurs najsilniejszej naturalnej odnowy biologicznej twarzy i ciała … poprzez twarz znajdź zakładkę Drepoterapia!
Zapisz się na kurs lub wyraź wolę uczestnictwa w  najbliższej przyszłości wysyłając SMS pod numer 502 590 578. Oddzwonimy!
Program kursu i treści kursu są autoryzowane przez właściciela MIRT Beatę Sekułę i stanowią jej indywidualną własność intelektualną. Prawa do kopiowania i dystrybuowania zastrzeżone.
#refleksologia#masaż#