manualna i narzędziowa refleksologia twarzy

Data najbliższych kursów zawsze na FB: Z miłości do refleksologii w Wydarzeniach

Start:

10-13 października 2019 – drepoterapia cz. 1,  z kontynuacją w lutym 2020 r.,  daty kolejnych spotkań uzgadniamy z grupą

21-24  listopada 2019 – cz.1, z kontynuacją w marcu 2020 r., daty kolejnych spotkań uzgadniamy z grupą

 

                                                            www.thaibeauty.pl
Kurs multi-metodologicznej refleksologii twarzy to sztandarowy kurs naszej szkoły. Specjalizujemy się w tej terapii od 2003 roku ale stale rozwijamy ją i uzupełniamy o najnowsze światowe badania/odkrycia w dziedzinie refleksoterapii i innych dziedzin pokrewnych a także o fakty z anatomii i neurofizjologii.
Stąd bogactwo metodologii, podejść i treści nauczania. Refleksologia jest nauką z nurtu life-long education czyli nauka przez całe życie. 
Refleksologia twarzy stanowi rdzeń naszej pracy zawodowej stąd najdłuższe na polskim rynku doświadczenie kliniczne. Nasi nauczycieli mają wyższe wykształcenie medyczne i pedagogiczne oraz terapeutyczne. Biorą czynny udział w organizowaniu wydarzeń tematycznych, lobbingują na rzecz refleksologii w różnych środowiskach, stale dokształcają się za granicą.
Dla naszych Słuchaczy to gwaranty kompetencji zawodowych i rzetelności przekazywanej wiedzy.
Przywiązujemy ogromną uwagę do tego, aby nasi Słuchacze i Absolwenci sprawnie poruszali się na rynku usług terapeutycznych i medycznych, stąd zajęcia z bardzo specyficznego marketingu i PR refleksologicznego oraz zajęcia budujące poczucie wartości i godności zawodowej.
Kurs przygotowuje do zawodu refleksologa twarzy i samodzielnego prowadzenia praktyki terapeutycznej w wielu branżach zdrowie/uroda/wellness/fitness/SPA/sport etc.

Najważniejsze fakty

Refleksologia twarzy to w  90 % praca na mapach twarzy/somatotopiach/receptorach twarzy, które wywodzą się ze współczesnej medycyny wietnamskiej i japońskiej ( BuiQuoc Chau/, Yamamoto),  a nie chińskiej! 

W 10 %  to praca na punktach neurologicznych także pochodzących z medycyny wietnamskiej ( Bui Quoc Chau)  i  w niewielkim procencie z medycyny chińskiej (akupunkty wykorzystywane są do “rozgrzewania” twarzy przed właściwą aplikacją map somatotopowych).

Mapy twarzy korespondują z narządami wewnętrznymi, układami, częściami ciała a nawet konkretnymi funkcjami fizjologicznymi! 

Jak wygląda ta “korespondencja”?

Otóż anatomicznie zapewniają ją nerwy i powięzi. W starożytnych systemach medycznych mówi się także o kanałach energetycznych, które zapewniają specyficzną łączność pomiędzy mapami, mózgiem i resztą ciała. Niestety teoria ta nie jest łatwo przyjmowana przez środowiska medyczne, które wymagają od nas neurofizjologicznych uzasadnień działania refleksologii.

                                                   www.biologia.opracowania.pl – schemat łuku odruchowego 

Refleksologia twarzy to najsilniejsza manualna terapia odruchowa. Tuż za nią plasuje się refleksologia rąk a następnie najbardziej rozpowszechniona w naszym kraju refleksologia stóp.

Zastanawia Cię dlaczego tak się dzieje?

Nie jest to wiedza powszechna, także dla wielu szkół refleksoterapii. Siła odruchowa refleksologii twarzy wynika z wielkości powierzchni

czuciowych i ruchowych poszczególnych części ciała w mapach Penfield’a zlokalizowanych na powierzchni mózgu.

Twarz zajmuje najwięcej miejsca, ręce są w drugiej kolejności, stopy są mniejsze nawet 5 do 7 razy od pozostałych map!

                                                         www.brodatamedycyna.wordpress.com

Poza tym mapy twarzy łączą się z mózgiem bezpośrednio za pomocą nerwów czaszkowych (mózgowych), dzięki czemu bodźce podróżują w sposób niczym nie zakłócony. Inaczej sytuacja ma się z refleksologią rąk i stóp, gdzie podróż bodźców nie odbywa się po fizycznych “łączach”.

                                                                                       pinterest

Opisujemy tu przewagę odruchową refleksologii twarzy nad terapią rąk czy stóp co jest faktem neuro-anatomicznym a nie faktem mającym zadziałać na promocję terapii okolic twarzy!

Uważamy, że dobrze wykształcony refleksolog powinien posiadać wiedzę z zakresu kompleksowej refleksologii, która obejmuje refleksologię głowy, rąk, stóp, jelita grubego czy uszu oraz inne formy refleksoterapii a tu m.in: termopunkturę, bańki chińskie czy Su-Dżok.

Czego nauczysz się podczas kursu?

– anatomii i fizjologii układu nerwowego oraz jego roli w refleksologii twarzy
– teorii refleksologii twarzy oraz jej wpływu na twarz i ciało, a także wymiaru terapeutycznego oraz estetycznego tej pracy
– zasad pracy refleksorycznej (precyzja, głębokość stymulacji, techniki i chwyty, tempo i jego zmiany, ekspozycja czasowa i czytanie sygnałów przestymulowania, intencja, wybieranie map do pracy – ogólne i objawowe, higiena i ergonomia w pracy refleksologa twarzy)
– wskazań i przeciwwskazań do refleksologii manualnej twarzy
– wstępnych głębokich technik relaksacji ciała i refleksologii twarzy ( rozluźniających 660 mięśni ciała i 40 mięśni twarzy )
– postępowania ogólnostymulującego i objawowego w szeregu dysfunkcji, schorzeniach miejscowych i ogólnoustrojowych, w stresie, kryzysie, traumie, postępowaniu upiększającym, odmładzającym (anti-aging)
– funkcjonalnego wykorzystania refleksologii twarzy w każdych warunkach pracy ( na łóżku do masażu i bez )
– prowadzenia Indywidualnych Planów Opieki Refleksologicznej
– prowadzenia celowanego wywiadu refleksologicznego
– dokumentowania i oceny postępu terapii
– prowadzenia marketingu i PR terapeutycznego ( czyli budowania własnej marki i promowania własnych rąk! )
– technik samodoskonalenia zawodowego i rozwoju świadomości oraz własnej wartości terapeutycznej na rynku usług refleksologicznych
– integracji refleksologii twarzy z innymi terapiami/masażami/technikami/diagnostyką
– uzasadniania/argumentowania swojej pracy w środowisku profesjonalnym (medycznym/terapeutycznym) i nieprofesjonalnym (laickim)
– prowadzenia indywidualnej praktyki refleksologicznej i uczciwych zasad współpracy z innymi podmiotami świadczącymi podobne usługi
………………………………………………………………………………………………………………………………..
Zasady kursu multimetodologicznej refleksologii twarzy
1. Grupa: 8  osób co zapewnia kameralność nauczania i konstruktywny kontakt przyszłego terapeuty z instruktorem zawodu
2. Czas trwania kursu: 8 dni zajęciowych po 8 godzin zegarowych .  Są to 2 spotkania po 4 dni (obowiązkowa przerwa na praktykę refleksologiczną pomiędzy spotkaniami to min. 4 miesiące) .
3. Inwestycja
Ceny są aktualne przy rozpoczęciu kursu do końca 2019 roku i przy kontynuacji w terminie wyznaczonym na 2020 rok z tą samą grupą; przy zmianach grup i terminów obecne ceny nie są gwarantowane )
2200 zł + 23 % VAT – część I
2200 zł + 23 % VAT – część II
Egzamin zawodowy : 300 zł + 23% VAT.
4. Algorytm zajęć:
Od czwartku do niedzieli od godz. 10.00 – 19.00  (uwaga godziny kursu mogą się zmienić w zależności od specyfiki pracy procesowej z grupą) , planowana przerwa obiadowa i przerwy kawowe podczas każdego dnia zajęć – moderuje i uzgadnia prowadzący
UWAGA!  Kurs część I  startuje zawsze we czwartek o godz. 11.00
Godziny kursu mogą się zmienić.
 5. Praktyki refleksologiczne
Obowiązkowe minimum to 20 sesji refleksologicznych po każdej części kursu. Praktyki odbywają się w miejscu zamieszkania i dokumentowane są za pomocą Kart Refleksologicznych do okazania podczas egzaminu zawodowego. Słuchacz organizuje praktyki samodzielnie.

6. Egzamin: płatny praktyczny oraz pisemny i ustny – 300 zł +23% VAT. Obowiązkowy termin – do 6 miesięcy po ukończeniu II części kursu. Przystąpienie do egzaminu po tym czasie będzie wymagało od Absolwentów kursów ponownego uczestnictwa w nich uczestnictwa i pełnej zań odpłatności.

Obowiązuje pismena praca dyplomowa z przedmiotu zajęć.

Terapeuci, którzy kontynuują naukę drepoterapii, przed przystąpieniem do trzeciej części  (patrz kurs drepoterapii, jeśli jesteś zainteresowana/y) zobowiązani są do zdania egzaminu z refleksologii twarzy!

7. Nie wydajemy zaświadczeń o ukończeniu kursu bowiem nie stanowią one oficjalnego poświadczenia wiedzy i umiejętności Absolwentów oraz nie stanowią o przygotowaniu do samodzielnego wykonywania zawodu.

8. Zdanie egzaminu zawodowego uprawnia do otrzymania dyplomu zawodowego refleksologa twarzy, który zostanie wydany w terminie 1 miesiąca od daty pozytywnego zaliczenia teorii i praktyki z zakresu refleksologii twarzy oraz zdania Kart Refleksologicznych do wglądu.

8. Miejsce kursu:
Józefów k.Otwocka, zakwaterowanie w zakresie własnym. Miejsca rekomendowane: Hotel Revita w Józefowie dla osób poruszających się autem, Sosnowy Dworek w Michalinie lub dowolny hotel w Otwocku dla osób poruszających się pociągiem podmiejskim SKM 1.
9. Terminy:

10-13 października 2019 – drepoterapia cz. 1,  z kontynuacją w lutym 2020 r.,  daty kolejnych spotkań uzgadniamy z grupą

21-24  listopada 2019 – cz.1, z kontynuacją w marcu 2020 r., daty kolejnych spotkań uzgadniamy z grupą

Patrz też : Wydarzenia na FB: Z miłości do refleksologii

Jeśli interesuję Cię kurs najsilniejszej naturalnej odnowy biologicznej twarzy i ciała … poprzez twarz znajdź zakładkę Drepoterapia!
Zapisz się na kurs lub wyraź wolę uczestnictwa w  najbliższej przyszłości wysyłając SMS pod numer 502 590 578. Oddzwonimy!
Program kursu i treści kursu są autoryzowane przez właściciela MIRT Beatę Sekułę i stanowią jej indywidualną własność intelektualną. Prawa do kopiowania i dystrybuowania zastrzeżone.
#refleksologia#refleksoterapia#masaż#zdrowie#uroda#