narzędziowa refleksologia twarzy

Obecnie kurs refleksologii narzędziowej twarzy jest elementem kursu całościowego opisanego w manualnej refleksologii twarzy. Podczas tej części kursu omawiamy jak za pomocą narzędzi (ze stali szlachetnej, kompozytów, drewna) pracować na punktach i mapach odruchowych twarzy. Jest to kurs szybkiej i doraźnej pomocy w różnych dolegliwościach nagłych i przebiegających z bólem czy niepokojem a także schorzeniach  przewlekłych. Terapia narzędziowa trwa zaledwie 2-3 minuty i nie wymaga specjalnych warunków, tymczasem zabieg refleksologii manualnej trwa ok. 40 minut.

Terapie wykonywane w obszarach głowy/twarzy wpływają na funkcjonowanie całego ciała. W bezpieczny i naturalny sposób regulują i regenerują organizm, stymulując wewnętrzne mechanizmy jego samo-uzdrawiania. Refleksologia twarzy jest silniejsza w odziaływaniu od refleksologii stóp czy rąk ze względu na pracę na zakończeniach nerwów czaszkowych i ich bezpośrednie połączenie z mózgiem (ośrodkami korowymi odpowiadającymi za różne funkcje organizmu). Oprócz działania ogólnoustrojowego, refleksologia twarzy działa też miejscowo, będąc jedną z najlepszych naturalnych metod anti-aging. Refleksologia twarzy działa silnie antystresowo, przeciwbólowo, uspokajająco. Doskonała dla dzieci i dorosłych, w każdym stanie zdrowia i choroby. Stosowana jako profilaktyka oraz wsparcie w chorobach przewlekłych, wielonarządowych, degeneracyjnych, niepełnosprawności etc. Ma niewiele przeciwwskazań. Absolwenci kursów pracują w wielu branżach.

Słuchacze zapoznają się z anatomią i fizjologią układu nerwowego, podstawami teoretycznymi refleksologii twarzy, jej działaniem, różnicami i podobieństwami z innymi formami refleksoterapii, wskazaniami i przeciwwskazaniami do wykonywania terapii, zasadami wykonywania masaży i prowadzenia terapii, technikami pracy manualnej i narzędziowej na twarzy, zasadami prowadzenia działalności terapeutycznej i promocji refleksologii oraz możliwościami znalezienia zatrudnienia.

#refleksologia#masaż#refleksoterapia#