działanie terapeutyczne

 Podstawy refleksologii twarzy
Na twarzy znajdują się punkty/strefy, które poprzez centralny układ nerwowy i tzw. kanały energetyczne korespondują z narządami/układami/częściami naszego ciała. Jeśli te są zaburzone dają sygnały na twarzy w postaci zmian zabarwienia, struktury skóry czy choćby jej napięć (przedwczesnego wiotczenia i zmarszczek). Niestety nie potwierdzono istnienia w tkankach twarzoczaszki , tzw. złogów podskórnych, które występują w pełniących specyficzną rolę tkankach stóp. Zmiany na twarzy mogą wskazywać na obszary ciała, które w przyszłości mogą być zagrożone. Dzięki temu pacjenci zyskują czas na zapobieganie rozwojowi zaburzeń i zadbanie o swoją dobrą kondycję psychofizyczną.
Działanie ogólne
Terapia twarzy wprowadza organizm w stan równowagi wewnętrznej czyli homeostazy. Sprawia, że ciało samo uruchamia procesy regulacji i regeneracji, co sprzyja zdrowieniu. Pobudza mechanizmy detoksykacji i oczyszczani organizmu, pobudza przemiany metaboliczne. Polepsza cyrkulację krwi i limfy, i tym samym odżywienie i lepszą detoksykację tkanek. Uodparnia na stres psychiczny i fizyczny.
Wpływ na emocje
Masaż refleksoryczny twarzy jest przyjemny, uwalnia od napięć i negatywnych emocji, głęboko relaksuje, wprowadza pacjenta w błogostan. Powoduje tzw. uporządkowanie emocjonalne i przewartościowanie uczuć, co pozytywnie przekłada się na myślenie o własnym “ja” i relacje z innymi ludźmi.
Wpływ na umysł
Praca na tzw. liniach czaszki i akupunktach głowy poprawia sprawność umysłową dzieci i dorosłych. Usprawnia myślenie i koncentrację oraz zdolność zapamiętywania.
Wpływ na skórę twarzy
Masaż poprawia napięcie skóry. Sprawia, że jest ona bardziej elastyczna i sprężysta. Lepiej znosi stres dnia codziennego. Poprawia lokalne krążenie krwi i limfy a tym samym zmniejsza tendencję do opuchlizny twarzy i tzw. worków pod oczami. Wygładza i spłyca zmarszczki. Po masażu cera jest rozjaśniona, zaróżowiona. Refleksologia przygotowuje twarz do inwazyjnych i nieinwazyjnych zabiegów dermatologiczno-estetycznych i chirurgicznych. Stosuje się ją też w postępowaniu po nich. Więcej w zakładce: Refleksologia w kosmetyce.
Refleksologia twarzy to doskonała terapia stosowana przy:
⦁ problemach z koncentracją i zapamiętywaniem
⦁ bezsenności
⦁ stresie i wyczerpaniu psychofizycznym
⦁ stanach napięcia emocjonalnego
⦁ zespole bolesnego napięcia przedmiesiączkowego
⦁ stanach depresyjnych i lękowych
⦁ uszkodzeniach mózgu i rdzenia kręgowego
⦁ chorobach nerwów twarzy
⦁ upośledzeniu umysłowym (np. zespole Downa)
⦁ chorobach nieuleczalnych jako terapia łagodząca ból i poprawiającą komfort życia
Terapia refleksologiczna twarzy odbywa się w sesjach, na które składa się od 12 do 15 zabiegów, w odstępach jednotygodniowych, dwa razy do roku. W przypadku terapii ant-aging spotkania powinny odbywać się 2 do 5 razy w tygodniu, przez okres 7 do 10 tygodni.
Refleksologia twarzy może być stosowana po około tygodniu od wstrzyknięcia  tzw. wypełniaczy zmarszczek.
W przeciwieństwie do refleksologii stóp, terapia twarzy może być stosowana u każdego człowieka. Ciąża, zapalenia żył, duże zabiegi operacyjne nie są przeciwwskazaniami do refleksologii twarzy.
Zabiegi trwają od 35 do 45 minut. W tym czasie uzyskamy najlepszą stymulację ośrodków mózgowych. Refleksologię twarzy możemy łączyć z refleksologią stóp lub rąk przy zachowaniu odpowiednich zasad. Łączenie technik nazywa się refleksologią integracyjną.